Bonnie i Clyde na koncercie rosyjskiej propagandy

Świat
Bonnie i Clyde na koncercie rosyjskiej propagandy
Twitter/Kevin Rothrock
Bonnie i Clyde na zdjęciu podczas koncertu w Moskwie

Rosyjska propaganda jest konsekwentna przynajmniej jeżeli chodzi o popełniane wpadki. Na specjalnym koncercie z okazji Dnia Zwycięstwa w Moskwie pokazywano wizerunki radzieckich bohaterów. Na jednej z fotografii pojawili się… Bonnie i Clyde - amerykańscy przestępcy z lat 30.

9 maja w Rosji świętowano 77. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Głównym punktem uroczystości była tradycyjna parada wojskowa na placu Czerwonym w Moskwie.

 

Aby uczcić zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami państwowa telewizja wyemitowała również koncert poświęcony bohaterom walki z nazistami. 

Bonnie i Clyde na koncercie w Moskwie

Podczas koncertu na telebimach za plecami artystów wyświetlano zdjęcia par rozdzielonych przez Wielką Wojnę Ojczyźnianą (tak Rosjanie określają część II wojny światowej, w której Związek Radziecki walczył po stronie koalicji antyhitlerowskiej).

 

Organizatorzy wydarzenia nie ustrzegli się jednak wpadki, którą zauważył dziennikarz niezależnego portalu Meduza, Kevin Rothrock.

 

 

W mediach społecznościowych zwrócił on uwagę, że podczas koncertu w pewnym momencie zamiast sowieckiej pary rozdzielonej przez wojnę, wyświetlono fotografię dwójki słynnych amerykańskich przestępców Bonnie i Clyde'a.

 

Para siała postrach w Ameryce na początku lat 30. XX wieku dokonując całej serii napadów na banki oraz porwań i zabójstw.

Zdjęcie z Wikipedii

Jak się okazuje osoby odpowiedzialne za dobór zdjęć zbytnio się nie wysiliły, ponieważ użyta przez nich fotografia, jest pierwszym zdjęciem przestępczej pary, które pojawia się w Wikipedii przy tym haśle.

 

ZOBACZ: USA chcą nadzwyczajnego posiedzenia RB ONZ w sprawie testów rakietowych Korei Płn.

 

Kevin Rothrock żartobliwie skomentował wpadkę w kolejnym wpisie, zamieszczając inne zdjęcie Bonnie, na którym stoi przy samochodzie z cygarem w ustach i rewolwerem w ręku.

 

 

"Oto kolejne zdjęcie tej samej odważnej sowieckiej kobiety przygotowującej się do walki z nazistami i ich krwiożerczymi ukraińskimi kolaborantami" - napisał. 

jk/polsatnews.pl/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie