Warszawa. Protesty przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. Doszło do bójki

Polska
Warszawa. Protesty przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. Doszło do bójki
Polsat News
Protest przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. Doszło do bójki

Do bójki i szarpaniny doszło przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie, gdzie od rana w poniedziałek trwają antywojenne protesty. Kilka godzin wcześniej, w tym samym miejscu demonstranci oblali czerwoną farbą ambasadora Rosji Siergieja Andriejewa. Tym razem starły się dwie kobiety.

Przed Cmentarzem Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie trwają antywojenne protesty. Nie braknie jednak osób, które próbują sprowokować uczestników demonstracji do agresywnych zachowań. Pierwsze popołudniowe zamieszki rozpoczęły się w chwili, gdy pewien mężczyzna postanowił pod pomnikiem złożyć kwiaty. W tle słychać było okrzyki protestujących: "hańba".

Bójka kobiet przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie

Do drugiego podobnego wydarzenia doszło, gdy kolejna osoba postanowiła złożyć wieniec kwiatów pod pomnikiem. Kiedy prorosyjska prowokatorka starała się przebić się przez tłum demonstrantów, ktoś popchnął ją tak, że upadła między protestujących, którzy leżeli przed pomnikiem, symbolizując ofiary rosyjskiej inwazji. 

 

ZOBACZ: Warszawa: ambasador Rosji oblany farbą przed Cmentarzem Żołnierzy Radzieckich

 

Kobieta podniosła się i ruszyła dalej, w kierunku obelisku. Gdy składała kwiaty, jedna z protestujących próbowała ją powstrzymać. Doszło do szarpaniny i bójki. 

 

Wideo: Protest przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. Doszło do bójki

 

 

nb/ml/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie