Kraków. Akcja ratunkowa na Zalewie Zakrzówek. Dwie osoby spadły z dużej wysokości

Polska
Kraków. Akcja ratunkowa na Zalewie Zakrzówek. Dwie osoby spadły z dużej wysokości
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 w Krakowie
Akcja Ratunkowa jednostki ratowniczej na krakowskim Zakrzówku

Dwie osoby spadły z dużej wysokości do wody na krakowskim "Zakrzówku". Do akcji ratunkowej wkroczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Krakowie.

- Po przyjeździe okazało się, że jedna osoba wpadła do wody, a druga spadła na półkę skalną i znajduje się na wysokości około 10 metrów, dlatego zadysponowano również na miejsce grupę wysokościową z JRG 3 Kraków, która za pomocą specjalistycznego sprzętu dotarła do poszkodowanego - przekazali na Facebooku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Krakowie.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę na krakowskim zalewie Zakrzówek, przy ulicy Twardowskiego. Akcja ratunkowa trwała od północy do godz. 2.  

 

ZOBACZ: Mateusz Morawiecki o OSP: jesteście naszym narodowym skarbem

 

- Naszym zadaniem było podjęcie nieprzytomnej osoby z wody oraz przetransportowanie jej na brzeg w celu przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego - informują dalej strażacy. 

 

Akcja ratunkowa jednostki ratowniczej na krakowskim ZakrzówkuJRG 4 Kraków
Akcja ratunkowa na krakowskim Zakrzówku.

Przebieg akcji

Pierwsza osoba została wyłowiona z wody na brzeg i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Zgłoszenie dotyczyło jednak dwóch osób. Drugą osobę udało się odnaleźć dzięki nawoływaniu strażaków. Znajdowała się na półce skalnej, na wysokości 10 m. Specjalistyczna grupa wysokościowa zjechała po nią na linkach. 

 

ZOBACZ: Andrzej Duda: dziękuję wszystkim polskim strażakom

 

Jak informuje portal lifeinkrakow.pl poszkodowani to 20-letnia kobieta i 22-letni mężczyzna. Zostali odwiezieni do szpitala.

 

Akcja ratunkowa jednostki ratowniczej na krakowskim ZakrzówkuJRG 4 Kraków
Akcja ratunkowa na krakowskim Zakrzówku.

 

Na miejsce wysłano łącznie pięć zastępów straży. Strażacy apelują o rozwagę i przypominają, że wejście na teren Zakrzówka jest zabronione, ponieważ są tam obecnie prowadzone prace budowlane.

jsd/msl / Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie