Andrzej Duda: dziękuję wszystkim polskim strażakom

Polska
Andrzej Duda: dziękuję wszystkim polskim strażakom
PAP/Leszek Szymański
Andrzej Duda

Dziękuję wszystkim polskim strażakom, którzy na co dzień służą Bogu na chwałę i ludziom na ratunek - powiedział w piątek na pl. Piłsudskiego w Warszawie prezydent Andrzej Duda z okazji uroczystości Obchodów Dnia Strażaka.

- Gratuluję dzisiejszych nominacji i promocji, ale przede wszystkim dziękuję. Jesteśmy tutaj wszyscy po to, żeby swoją obecnością oddać szacunek i podziękować wszystkim polskim strażakom, którzy na co dzień służą Bogu na chwałę, ludziom na ratunek - powiedział Prezydent Duda.

 

ZOBACZ: Mateusz Morawiecki o OSP: jesteście naszym narodowym skarbem

 

- Cieszę się, że wreszcie możemy wrócić tutaj, na Plac Piłsudzkiego, po to by pod błogosławieństwem waszego patrona św. Floriana obchodzić to bardzo ważne święto po bardzo trudnym czasie. Mam nadzieję jest już on za nami. Zwłaszcza dla was był to czas wyjątkowo wytężonej służby, ale chcę mocno podkreślić to, że znakomicie wykonaliście to zadanie, bardzo często ratując ludzkie życie - dodał.

 

Prezydent podziękował również funkcjonariuszom za odpowiedź na każde wezwanie oraz za to, że byli gotowi nieść pomoc, interweniować i służyć. Podkreślił również, że to właśnie strażacy cieszą się największym zaufaniem i szacunkiem społecznym, co jest wynikiem wielu interwencji, jakich każdego dnia podejmują się funkcjonariusze straży pożarnej.

an / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie