Wzrośnie opłata za kurs reedukacyjny dla kierowców jeżdżących po spożyciu alkoholu

Moto
Wzrośnie opłata za kurs reedukacyjny dla kierowców jeżdżących po spożyciu alkoholu
Pixabay.com
Wzrośnie opłata za kurs reedukacyjny

Do 500 zł wzrośnie opłata za kurs reedukacyjny dla kierowców, którzy kierowali po alkoholu - wynika ze skierowanego do konsultacji projektu Ministerstwa Zdrowia. Obecnie opłata za kurs wynosi 400 zł.

Zmiana opłaty - jak wskazano w uzasadnieniu projektu - jest podyktowana wzrastającymi kosztami związanymi z organizacją kursu, wzrostem stawek prowadzących kurs, w tym wzrostem płacy minimalnej, oraz wysokości składek na ubezpieczenie społeczne oraz zapewnieniem materiałów dydaktycznych.

Zmiana wysokości opłat za kurs

Projektowane rozporządzenie zmienia wysokości opłaty za kurs reedukacyjny w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii, o którym mowa w ustawie o kierujących pojazdami. Zapisano w niej, że kierowca lub osoba posiadająca pozwolenie na kierowanie tramwajem, która kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, jest obowiązana poddać się badaniu lekarskiemu i badaniu psychologicznemu w zakresie psychologii transportu oraz ukończyć kurs reedukacyjny w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii.

 

ZOBACZ: Synoptyk IMGW ostrzega: dziś grad wielkości przepiórczych jaj i burze

 

Kurs reedukacyjny jest prowadzony przez dwa dni, przez osiem godzin każdego dnia, w formie wykładów, w grupach liczących nie więcej niż 15 uczestników.

anw//PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie