Wojna w Ukrainie. Rosja rozstrzeliwuje swoich żołnierzy, którzy nie chcą walczyć

Świat
Wojna w Ukrainie. Rosja rozstrzeliwuje swoich żołnierzy, którzy nie chcą walczyć
PAP/EPA/OLEG PETRASYUK
Rosjanie ponoszą duże straty. Ich żołnierze boją się walczyć

Według Służby Bezpieczeństwa Ukrainy rosyjscy dowódcy zaczęli rozstrzeliwać żołnierzy, którzy nie chcą brać udziału w ofensywie. Opublikowano ich przejęte rozmowy. - Połowa z nich to tchórze, k***a, panikarze, jest z nimi problem - mówi jeden z oficerów o swoich żołnierzach.

Rosyjscy oficerowie zaczęli rozstrzeliwać swoich żołnierzy, żeby zmusić swoje siły do atakowania Ukrainy - informuje SBU. Świadczy o tym korespondencja dowódcy rosyjskiego pułku, który walczy pod Iziumem w obwodzie charkowskim.

 

"Moi też zaczęli się bardzo bać. Wszyscy są zmęczeni. Wszyscy bez sił. Nie mogę ich podnieść ani moralnie, ani fizycznie. Nawet rozstrzeliwuję. I bez pożytku" - napisał Rosjanin.

 

"Panikarze, jest z nimi problem"

SBU dodaje, że dowódca nagrywa wiadomości głosowe, w których szczegółowo opowiada m.in. o swoim niezadowoleniu z nowego składu osobowego.

 

ZOBACZ: Rosja odcięła gaz. Piotr Müller: państwo przejmie infrastrukturę Novateku

 

- Wszyscy są tu już w apatii, wszyscy są całkowicie zdemoralizowani. W rotach zostało po 10-15 osób w najlepszym przypadku. Do dokompletowania wysłali młodych, ok. 60 osób... połowa z nich to tchórze, k***a, panikarze, jest z nimi problem - opowiada.

 

Dodaje, że takie nastroje panują też wśród oficerów, i przyznaje, że chce już wrócić do domu. - Do domu, (żeby) dzieci, żonę przytulić. A później na dziwki! Żeby dużo, dużo, dużo dziwek było. Nic więcej" - powiedział.

jk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie