Wypadek masowy na autostradzie A4 w Starych Żukowicach. Jechali do pracy, gdy uderzył w nich tir

Moto
Wypadek masowy na autostradzie A4 w Starych Żukowicach. Jechali do pracy, gdy uderzył w nich tir
Facebook.com/112malopolska
W busach łącznie było 13 osób (w jednym osiem, w drugim pięć). Wszyscy to pracownicy firmy budowlanej zmierzający do pracy.

Dziewięć osób zostało przewiezionych do szpitala po zderzeniu tira i dwóch busów na autostradzie A4, w Starych Żukowicach, pomiędzy Dębicą a Tarnowem. Droga z Rzeszowa w kierunku Krakowa jest zablokowana, pojazdy kierowane są na objazdy.

W środę rano doszło do zderzenia tira i dwóch busów na 510 km autostrady A4 w Starych Żukowicach, pomiędzy Dębicą a Tarnowem - poinformował oficer prasowy tarnowskiej policji asp. sztabowy Paweł Klimek.

 

Łukasz Bik, dyżurny Punktu Informacji Drogowej w Centrali GDDKiA poinformował o godz. 8:43, że utrudnienia w miejscu wypadku mogą potrwać do trzech godzin.

 

ZOBACZ: "Interwencja". Za wypadek wypłacono 160 tys. zł. Pieniędzy nie zobaczył

 

Jeden bus stał na pasie awaryjnym między węzłami Dębica-Zachód a Tarnów-Centrum, zmieniano w nim koło. Obok niego stał drugi bus, który pełnił role zabezpieczającej asysty.

 

W pewnej chwili nadjeżdżający z tyłu tir uderzył w busa asystującego, który został zepchnięty do barier energochłonnych po prawej stronie autostrady.

Wypadek w Starych Żukowicach. Poszkodowani pracownicy budowlani 

Bus, który miał wymieniane koło, został wypchnięty na drugą stronę drogi, i uderzył w bariery energochłonne po lewej stronie jezdni autostrady.

 

W busach łącznie było 13 osób (w jednym osiem, w drugim pięć). Wszyscy to pracownicy firmy budowlanej zmierzający do pracy. Osiem z poszkodowanych osób odniosło rany, wymagające hospitalizacji. Także kierowca tira trafił do szpitala.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek na S8. Ekspert ruchu drogowego: śledczy na pewno dogłębnie wyjaśnią jego przyczynę

 

Droga w kierunku Krakowa została zablokowana, a samochody kierowane są przez policję na objazdy na drogę krajową nr 94. Ruch w stronę Rzeszowa odbywa się jednym pasem, ale jest płynny. "Objazdy starą czwórką DK94 od węzła Dębica do węzła Tarnów Centrum. Pojazdy, które utknęły, zostały wycofane na drogę techniczną, pozostałe ciężarówki będą zwracane"- podała tarnowska policja na Facebooku.

hlk/ml/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie