Tragiczny wypadek na S8. Ekspert ruchu drogowego: śledczy na pewno dogłębnie wyjaśnią jego przyczynę

Moto
Tragiczny wypadek na S8. Ekspert ruchu drogowego: śledczy na pewno dogłębnie wyjaśnią jego przyczynę
Polsat News
W wypadku na S8 zginął 26-letni motocyklista

W czwartek na trasie S8 doszło do tragicznego wypadku w którym zginął motocyklista. W piątek, do mediów trafiła informacja, że świadkami wypadku byli Małgorzata Gersdorf, była prezes Sądu Najwyższego i jej mąż Bohdan Zdziennicki, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Gersdorf tłumaczyła, że wraz z mężem nie widzieli wypadku. Polsat News dotarł do nagrania z wypadku.

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek pod Zambrowem na trasie S8. Kierujący motocyklem 26-letni mężczyzna prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki. Zginął na miejscu.

 

Z zabezpieczonego przez policję nagrania wynika, że świadkami zdarzenia były dwie osoby jadące subaru - była prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i jej mąż Bohdan Zdziennicki, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

 

ZOBACZ: Premier: Każdy musi włączyć się w zastopowanie wojny. Rosyjskie produkty ociekają krwią

 

- Nie byliśmy uczestnikami ani świadkami zdarzenia, bo nie wiemy, co się stało. Wiemy o tym tylko z internetu, natomiast policja i prokuratura uważają, ze jesteśmy świadkami, bo byliśmy blisko. Widzieliśmy tylko blachę, która leciała obok nas. Myślałam najpierw, że to nam się coś urwało - podała Małgorzata Gersdorf. 

Śmierć motocyklisty na S8. Ekspert: Poczekajmy na wyrok sądu

Na nagraniu, do którego dotarł Polsat News, widać moment na chwilę przed uderzeniem motocyklisty w bariery energochłonne. Prokuratura Okręgowa w Suwałkach wyjaśnia okoliczności wypadku.

 

- Na podstawie tego filmu nie da się powiedzieć nic, oprócz tego, że doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł motocyklista - mówił w programie "Gość Wydarzeń" Marek Konkolewski.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Od początku wojny zabito 21 przedstawicieli mediów

 

Zaznaczył, że udostępnione wideo pokazuje moment wypadku tylko z jednej perspektywy.

 

- Wiem, że podgrzało ono internet i jego użytkownicy wydali już swój wyrok na Małgorzatę Gersdorf i jej męża, ale mamy wolne sądy, więc poczekajmy. Śledczy na pewno dogłębnie wyjaśnią jego przyczynę - podał były policjant.

nat/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie