Pomorskie. Śmiertelny wypadek w Szymbarku. Policja zatrzymała podejrzewanego 22-latka

Moto
Pomorskie. Śmiertelny wypadek w Szymbarku. Policja zatrzymała podejrzewanego 22-latka
Facebook/KSRG OSP Szymbark
Śmiertelny wypadek w Szybmarku. Zdjęcie z miejsca zdarzenia

Policja zatrzymała 22-letniego mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie nad ranem w poniedziałek śmiertelnego wypadku w Szymbarku na Kaszubach i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Na skutek zdarzenia zginęła 19-letnia dziewczyna, a cztery osoby zostały ranne.

Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach Aldona Domaszk, do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 4 nad ranem w Szymbarku na Kaszubach.

 

ZOBACZ: Samochody ciężarowe z Rosji i Białorusi utknęły w Polsce. Powodem sankcje przeciwko Rosji

 

- Policjanci zatrzymali na terenie powiatu kościerskiego 22-letniego mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne - dodała Domaszk.

Śmiertelny wypadek w Szymbarku. Kierowca wjechał w grupę osób

Według wstępnych ustaleń policji, kierowca wjechał w grupę sześciu osób, które wracały z dyskoteki. Wypadku nie przeżyła 19-letnia dziewczyna, która zginęła na miejscu, cztery osoby trafiły do szpitala, w tym 22-latek, który jest w ciężkim stanie. Po wypadku kierujący ciemnym audi A3 uciekł z miejsca zdarzenia, świadkowie zapamiętali jednak początek numeru rejestracyjnego z Kościerzyny - "GKS".

Śledztwo prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratury.

 

mst / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie