Wojna w Ukrainie. Media: papież Franciszek ponownie ucałował ukraińską flagę

Świat
Wojna w Ukrainie. Media: papież Franciszek ponownie ucałował ukraińską flagę
PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
Papież Franciszek

Papież Franciszek ucałował ukraińską flagę podczas środowej audiencji generalnej - podał watykański dziennik "L'Osservatore Romano". To już drugi taki gest papieża. Wcześniej ucałował niebiesko-żółtą flagę z Buczy, wkrótce po ujawnieniu masakry ludności w tej miejscowości, dokonanej przez Rosjan.

Jak poinformowała gazeta, w audiencji generalnej na placu Świętego Piotra uczestniczyło 11 ukraińskich sierot z Iwano-Frankowska na zachodzie Ukrainy. Od początku marca przebywają one w miejscowości Cattolica we włoskim regionie Emilia-Romania.

 

ZOBACZ: Papież Franciszek cierpi na "chorobę zakonnic"

 

Franciszek otrzymał od dzieci rysunki, których tematem był pokój.

 

- Papież ucałował także ukraińską flagę, uznając ból narodu - dodało "L'Osservatore Romano". 

Papież prosi o modlitwę

Franciszek zaapelował w środę do wiernych o modlitwy w intencji pokoju. Podczas audiencji generalnej na placu Świętego Piotra mówił, że ludzkość jest spragniona pokoju i braterstwa. - Proszę was, byście trwali w nieustannej modlitwie o pokój. Niech zamilknie broń, niech ci, którzy mają władzę, by zatrzymać wojnę, usłyszeli wołanie całej ludzkości o pokój - powiedział Franciszek.

 

ZOBACZ: Papież Franciszek o Władimirze Putinie: nigdy nie wymieniam głowy państwa

 

Dodał: "W tym trudnym momencie, w którym ludzkość jest spragniona pokoju i braterstwa, pilne jest to, by sojusz między ludźmi starszymi i młodymi był owocny i sprawił, aby każdy był świadkiem i pośrednikiem błogosławieństw Boga wśród ludów".

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie