Papież Franciszek cierpi na "chorobę zakonnic"

Świat
Papież Franciszek cierpi na "chorobę zakonnic"
PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
Papież Franciszek uczestniczył w poniedziałek we mszy pogrzebowej zmarłego kardynała Javiera Lozano Barragana w Bazylice św. Piotra w Watykanie

- Choroba ta była kiedyś tak nazywana, ponieważ zakonnice modliły się tak bardzo na kolanach, że od tego chorowały - wyjaśniał 85-letni papież Franciszek żartując podczas poniedziałkowej audiencji w Watykanie ze swojego silnego bólu kolana, określając go mianem "choroby zakonnic".

- Ale to się uleczy - uspokajał Franciszek informując o swojej dolegliwości. Od stycznia papież Franciszek cierpi na silny ból w prawym kolanie.

 

W zeszłym tygodniu papież wyjaśnił, że dolegliwości są wynikiem zerwania więzadła. Ponadto cierpi na rwę kulszową. W ostatnich miesiącach Ojciec Święty coraz częściej uczestniczył w różnego rodzaju wydarzeniach jedynie w pozycji siedzącej, nie mógł też przewodniczyć niektórym ważnym celebracjom mszalnym. Ze względu badania lekarskie Watykan odwołał w piątek wszystkie spotkania papieża.

 

ZOBACZ: Papież do Polaków: dziękuję wam za miłosierdzie wobec uchodźców z Ukrainy

 

Mimo to Franciszek wciąż żartuje ze swojego "kapryśnego" zdrowia. - Lekarze powiedzieli mi, że tylko starzy ludzie na to chorują, więc nawet nie wiem, dlaczego mam to teraz - żartował w styczniu, opowiadając o swoim zapaleniu kolana.

grz
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie