Wojna w Ukrainie. Rosjanie mają problem z zapleczem medycznym. Wykorzystują ukraińskich ratowników

Świat
Wojna w Ukrainie. Rosjanie mają problem z zapleczem medycznym. Wykorzystują ukraińskich ratowników
PAP/EPA/Maria Senovilla
Zniszczony czołg na Ukrainie, zdj. ilustracyjne

Rosjanie mają poważny problem z zabezpieczeniem medycznym swoich jednostek. Ukraiński personel medyczny jest zmuszany do udzielania pierwszej pomocy w pobliżu linii frontu - podał w sobotę sztab generalny ukraińskiej armii w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

"Według dostępnych informacji przeciwnik ma duże problemy z zabezpieczeniem medycznym swoich jednostek; są trudności z ewakuacją rannych, brakuje lekarstw. W związku z rosnącą liczbą rannych w mieście Bałaklija nieprzyjaciel oprócz rozlokowanego szpitala wojskowego wykorzystuje możliwości kliniki miejskiej" - czytamy w podsumowaniu sytuacji operacyjnej.

 

"W tymczasowo okupowanym mieście Wowczańsk młodszy personel medyczny zakładów opieki zdrowotnej jest przymusowo wysyłany do udzielania pierwszej pomocy jednostkom wroga, znajdującym się na linii kontaktu z Siłami Zbrojnymi Ukrainy" - dodało dowództwo.

 

 

W związku ze znacznymi problemami z uzupełnianiem składu osobowego jednostek, trwają próby przymusowej mobilizacji mieszkańców obwodu chersońskiego do szeregów sił okupacyjnych.

 

"Według dostępnych informacji nieprzyjaciel używa cywilnych ciężarówek do przemieszczania ładunków wojskowych na czasowo okupowanych terytoriach. Ponadto okupanci nadal wykorzystują skradzione maszyny rolnicze do celów wojskowych" - podkreślił sztab.

ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie