Ks. Krzysztof Kudławiec został biskupem w diecezji Daule w Ekwadorze

Polska
Ks. Krzysztof Kudławiec został biskupem w diecezji Daule w Ekwadorze
Wikimedia/Jorgitob93
Kościół w diecezji Daule w Ekwadorze

Polski duchowny od 20 lat pracujący w Ekwadorze został biskupem tamtejszej diecezji Daule. 52-letni ks. Krzysztof Kudławiec pochodzi z diecezji rzeszowskiej. Był wikariuszem parafialnym i studiował misjologię.

Nowy biskup urodził się 19 września 1969 roku w Gorlicach-Gliniku Mariampolskim. Studiował teologię na ówczesnej Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1995 roku jako kapłan diecezji rzeszowskiej. Był wikariuszem parafialnym i studiował misjologię.

 

W 2002 roku wyjechał do Ekwadoru, gdzie był odpowiedzialny za organizację IX Krajowego Kongresu Misyjnego w Portoviejo. Ostatnio był proboszczem parafii św. Franciszka z Asyżu, wikariuszem biskupim i dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji Portoviejo.

 

ZOBACZ: Stanisław Dolny. Ksiądz podczas mszy głosił fake newsy o rosyjskiej agresji. Wierni opuścili kościół

 

22 kwietnia 2022 roku papież Franciszek mianował go biskupem diecezji Daule. Jest to diecezja Kościoła rzymskokatolickiego w Ekwadorze. Należy do metropolii Guayaquil. 2 lutego 2022 została erygowana przez papieża Franciszka z części archidiecezji Guayaquil. Liczba wiernych należących do tej diecezji wynosi ok. 471 000.

nat / KAI
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie