Wojna w Ukrainie. Doradca Zełenskiego: Rosja ruszyła z atakiem na Donbas

Świat
Wojna w Ukrainie. Doradca Zełenskiego: Rosja ruszyła z atakiem na Donbas
PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Ukraina po rosyjskich ostrzałach

- Już rozpoczął się pierwszy etap rosyjskiej ofensywy w Donbasie - oświadczył Ołeksij Arestowycz, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Jak dodał, przeciwnik będzie próbował atakować jednocześnie z północy i południa.

Jak powiedział Arestowycz, w Donbasie "już rozpoczął się pierwszy etap ataku rosyjskich wojsk". - Oczekiwane jest przybycie wzmocnienia dla rozpoczęcia drugiego etapu - uściślił, cytowany w niedzielę przez agencję Unian.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukraina. Władze Mariupola publikują zdjęcie miejsca, w którym Rosjanie trzymają zwłoki ofiar

 

Dodał, że "teraz wszyscy czekają na drugi eszelon". - A drugi eszelon to: 10 batalionowych grup taktycznych, które dojeżdżają z Dalekiego Wschodu, 5. armia, i ci, których wywieźli z północy u nas - od Kijowa, Czernihowa, do Summ- przekazał doradca Zełenskiego.

Arestowycz: walki w Donbasie decydujące o przyszłości wojny

Według niego siły z Dalekiego Wschodu jeszcze nie osiągnęły pozycji do ataku, a wojska wycofane z północy Ukrainy nie są jeszcze gotowe do ofensywy.

 

Arestowycz zapowiadał wcześniej, że w najbliższych dwóch tygodniach w Donbasie dojdzie do ciężkich walk, które będą decydujące dla dalszej fazy wojny

wka/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie