Wojna w Ukrainie. Szef NATO zapowiada reset. "To, co widzimy, to nowa rzeczywistość"

Świat
Wojna w Ukrainie. Szef NATO zapowiada reset. "To, co widzimy, to nowa rzeczywistość"
PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ
Szef NATO Jens Stoltenberg

- NATO jest "w samym środku bardzo fundamentalnej transformacji", która będzie odzwierciedlać "długoterminowe konsekwencje" działań rosyjskiego prezydenta Władimira Putina - powiedział szef NATO Jens Stoltenberg. Zapowiedział, że decyzje o "resecie" dotychczasowej polityki zapadną w czerwcu.

Jak donosi "The Telegraph", NATO pracuje nad planami stałej obecności wojskowej na swojej granicy w celu zwalczania przyszłej rosyjskiej agresji. Dziennikarze powołali się na sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rosja skarży się na Turcję w sprawie dronów Bayraktar TB2

 

- To, co teraz widzimy, to nowa rzeczywistość, nowa normalność dla europejskiego bezpieczeństwa. Dlatego poprosiliśmy naszych dowódców wojskowych o zapewnienie opcji dla tego, co nazywamy resetem, długoterminową adaptacją NATO – stwierdził Stoltenberg.

Brytyjskie media: za sprawą wojny kraje zachodu zmieniają politykę obronną

Szef Sojuszu, który przedłużył swoją kadencję o rok, powiedział również, że decyzje o resecie zostaną podjęte na szczycie NATO, który odbędzie się w Madrycie w czerwcu.

 

"Inwazja Rosji na Ukrainę wywołała największy kryzys uchodźczy w Europie od czasów II wojny światowej i skłoniła zachodnie kraje do przemyślenia swojej polityki obronnej" - pisze The Telegraph.

wka/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie