Gorzów Wielkopolski: policjant rozbił nieoznakowany radiowóz o latarnię, był nietrzeźwy

Polska
Gorzów Wielkopolski: policjant rozbił nieoznakowany radiowóz o latarnię, był nietrzeźwy
Twitter/Policja Gorzów Wielkopolski
Policjant prowadzący nieoznakowany radiowóz był nietrzeźwy

W niedzielę rano, w Gorzowie Wielkopolskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nieoznakowanego policyjnego radiowozu drogówki. Kierujący nim funkcjonariusz uderzył w latarnię. Okazało się, że był nietrzeźwy – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

- Jak tylko okazało się, że policjant był pod wpływem alkoholu, komendant wojewódzki zawiesił go wykonywaniu czynności i wszczął procedurę związana z dyscyplinarnym wydaleniem go ze służby. Oczywiście w sprawie będzie też wszczęte postępowanie karne - powiedział Maludy.

W policji nie ma miejsca dla osób łamiących prawo

Autem kierował funkcjonariusz wydziału ruch drogowego komendy wojewódzkiej w Gorzowie – doświadczony policjant z kilkunastoletnim stażem. Prawdopodobnie nie był w tym czasie na służbie, a mimo to prowadził nieoznakowany radiowóz marki BMW.

 

- Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są teraz wyjaśniane przez funkcjonariuszy z wydziału kontroli. W naszych szeregach nie ma miejsca na osoby łamiące prawo w jakikolwiek sposób – dodał Maludy.

 

ZOBACZ: "Państwo w Państwie": rolnicy stracili pieniądze i maszyny, nikt nie poniósł odpowiedzialności

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę (10 kwietnia br.), przed godz. 6 na skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Kwiatowej w Gorzowie - kilkaset metrów od komendy wojewódzkiej. Kierujący BMW policjant stracił panowanie nad pojazdem i uderzył jego prawą stroną w latarnię drogową. Nic mu się nie stało. Przeprowadzone na miejscu badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 

nat/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie