Szefowa KE Ursula von der Leyen wylądowała w Warszawie. Spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą

Polska
Szefowa KE Ursula von der Leyen wylądowała w Warszawie. Spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą
Rafał Trzaskowski/Twitter
Szefowa KE Ursula von der Leyen z prezydentem RP Andrzejem Dudą

Ursula von der Leyen przybyła do warszawy. Przewodniczącą Komisji Europejskiej powitał prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. W po godz. 13 w Belwederze rozpoczęło się spotkanie robocze prezydenta Andrzeja Dudy z szefową KE, która składa wizytę w Polsce. Von der Leyen weźmie także weźmie udział w konferencji darczyńców na rzecz uchodźców "Stand Up For Ukraine".

Szefowa Komisji Europejskiej, która w piątek złożyła wizytę w Kijowie, w sobotę odwiedzi Warszawę. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powitał w stolicy przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen. 

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. 45. dzień rosyjskiej inwazji [RELACJA NA ŻYWO]

 

"Uchodźcy, NGO i miasta potrzebują wsparcia UE i europejskiej solidarności w związku z wojną na Ukrainie i kryzysem uchodźczym!" - poinformował Rafał Trzaskowski na Twitterze.

 

 

W sobotę po godz. 13 w Belwederze rozpoczęło się spotkanie robocze prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, która składa wizytę w Polsce.

 

Ursula von der Leyen weźmie udział w konferencji "Stand Up For Ukraine"

Następnie, o godz. 15 w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie von der Leyen weźmie udział w konferencji darczyńców "Stand Up For Ukraine". W wydarzeniu będzie także brał udział prezydent Andrzej Duda oraz - w formie zdalnej - prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oraz premier Kanady Justin Trudeau.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rzeczniczka praw człowieka: rosyjscy żołnierze gwałcili dzieci

 

Kampania "Stand Up For Ukraine" - zainicjowana przez Komisję Europejską i rząd Kanady we współpracy z międzynarodową organizacją Global Citizen - jest odpowiedzią na apel o wsparcie wystosowany przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Jej celem jest zebranie środków finansowych dla osób przesiedlonych w Ukrainie oraz dla uchodźców, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia kraju.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie