Wojna w Ukrainie. Intel zawiesza działalność w Rosji

Biznes
Wojna w Ukrainie. Intel zawiesza działalność w Rosji
Tomasz Kawka/East News
Zdj. ilustracyjne

Jak informuje agencja Reuters, amerykański gigant technologiczny Intel zawiesza wszystkie operacje biznesowe w Rosji ze skutkiem natychmiastowym.

Intel poinformował we wtorek, że wdrożył środki zapewniające ciągłość biznesową w celu zminimalizowania zakłóceń w działalności globalnej.

 

"Intel przyłącza się do globalnej społeczności, potępiając wojnę Rosji przeciwko Ukrainie i wzywając do szybkiego powrotu na drogę pokoju" - czytamy w oświadczeniu korporacji.

 

W związku z rosyjską napaścią na Ukrainę wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne. Działalność w Rosji wstrzymało już wiele międzynarodowych koncernów - m.in. marki technologiczne, samochodowe, odzieżowe.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Nowe amerykańskie sankcje zabraniają wszelkich inwestycji w Rosji

 

Na opuszczenie Rosji zdecydowały się też inne międzynarodowe koncerny - m.in. IKEA, Heineken, Nestle, Volkswagen, Shell, BP, Total i ExxonMobil.


Marki, które nie wycofały się z tego kraju, spotkały się z ostrą krytyką i nawoływaniem do bojkotu ich produktów. Dotyczy to m.in. sieci sklepów Leroy Merlin, Decathlon czy Auchan. 

 

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie