Wojna w Ukrainie. W Kijowie zatrzymano kolejnych dywersantów

Świat
Wojna w Ukrainie. W Kijowie zatrzymano kolejnych dywersantów
Facebook/Патрульна поліція Києва

W Kijowie zatrzymano kolejnych dywersantów: dwóch obywateli Rosji oraz obywatela Ukrainy, który prawdopodobnie przekazywał informacje Rosjanom - podała w środę na Facebooku kijowska policja.

"Patrolując w nocy na Aleję Obołońską, otrzymaliśmy informację, że w oknie mieszkania na 14. piętrze widać zielone światło. Policjanci sprawdzili mieszkanie, w którym znaleźli obywatela "bratniego narodu", który bez zaproszenia przebywa na terenie Ukrainy" - poinformowano w komunikacie. 
 
"Inny "nieproszony gość" z moskiewskiego obwodu archangielskiego został zatrzymany w Alei Swobody" - dodano.
 
 
Służby podkreśliły jednak, że "nie tylko Rosjanie "spacerują" po naszym mieście". "Niektórzy nasi obywatele chętnie im pomagają. Na jednej z ulic patrol zatrzymał obywatela, który fotografował okolicę. Sprawdzono telefon naszego rodaka i znaleziono tam dużo zdjęć posterunków wojskowych" - podano.
 
Zatrzymany twierdził, że wysyłał je do swojej matki i brata w Europie. 

 

"Sprawą zajmą się teraz właściwe służby. Zatrzymane osoby zostaną przekazane Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy" - poinformowała policja w komunikacie.

 

 

W ocenie szefa kijowskiej administracji wojskowej generała Mykoły Żyrnowa, od początku wojny (24 lutego) do 19 marca władze zatrzymały w stolicy 127 prorosyjskich dywersantów. Aresztowane osoby działały w ramach 14 grup prowadzących infiltrację w Kijowie.

prz/PAP/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie