Ołena Zełenska: Jak każda kobieta w Ukrainie obawiam się o swojego męża

Świat
Ołena Zełenska: Jak każda kobieta w Ukrainie obawiam się o swojego męża
Facebook/olenazelenska.official
Żona prezydenta Ukrainy, Ołena Zełenska

Podczas wywiadu w amerykańskiej telewizji ABC News, Ołena Zełenska przyznała, że "jak każda kobieta w Ukrainie, obawia się o swojego męża". Żona prezydenta Ukrainy odniosła się też do współpracy Kijowa z UE i NATO.

Żona prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, Ołena Zełenska, udzieliła wywiadu amerykańskiej stacji telewizyjnej ABC News - informuje gazeta internetowa Ukrainska Prawda.

 

- Jak każda kobieta na Ukrainie, obawiam się o swojego męża. Wiem jednak, jak jest silny i zdecydowany. Wiem, że kocha swoją ojczyznę, naród i rodzinę. (...) Dlatego będzie bronił wszystkich tych wartości do samego końca - stwierdziła Ołena Zełenska.

 

Żonę prezydenta Ukrainy nazwano w audycji "wybitną kobietą i prawdziwym wzorem odwagi".

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Zderzenie busa z uchodźcami z autokarem. Nie żyje siedem osób

Wojna w Ukrainie. "Kolejny apel o zamknięcie nieba"

Zełenska odniosła się też do współpracy Kijowa z państwami Unii Europejskiej i NATO w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę. - Dzisiaj nie wystarczą już wyrazy współczucia i zaniepokojenia - oceniła żona prezydenta. Wezwała kraje Zachodu do "wzmocnienia sankcji przeciwko Rosji i zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Ukrainą lub przynajmniej przekazania Ukrainie środków, by sama mogła tej przestrzeni bronić".

mst/ / PAP/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie