Ukraina. Delegacja w Kijowie. Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński wrócili do Polski

Polska
Ukraina. Delegacja w Kijowie. Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński wrócili do Polski
PAP/Andrzej Lange
Wicepremier Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki

Delegacje Polski, Słowenii i Czech po wizycie w Kijowie wróciły bezpiecznie na teren naszego kraju - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Przed wyjazdem z Kijowa premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z ambasadorem RP Bartoszem Cichockim.

We wtorek w Kijowie premierzy: Polski - Mateusz Morawiecki, Czech - Petr Fiala i Słowenii - Janez Jansza oraz wicepremier Jarosław Kaczyński spotkali się z prezydent Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem.

 

ZOBACZ: Mark Brzeziński: jeżeli Polska zostanie zaatakowana, potraktujemy to jak agresję na USA

 

W środę po godz. 10 rzecznik rządu poinformował, że delegacje bezpiecznie wróciły do Polski. "Delegacje Polski, Słowenii i Czech po wizycie w Kijowie wróciły bezpiecznie na teren naszego kraju" - napisał Müller na Twitterze.

 

Premier spotkał się z polskim ambasadorem

Premier Morawiecki przekazał na Facebooku, że przed wyjazdem z Kijowa rozmawiał polskim ambasadorem w stolicy Ukrainy - Bartoszem Cichockim i funkcjonariuszami polskiej placówki dyplomatycznej. "Gdy inni dyplomaci wyjechali - oni zostali i stanowią żywy symbol polskiej solidarności oraz wsparcia Europy i wiary, że Kijów i Ukraina przetrwają" - napisał Morawiecki.

 

 

Również szef KPRM Michał Dworczyk poinformował o powrocie delegacji z Kijowa. "Witajcie w domu! Dzięki Waszej osobistej odwadze Ukraina otrzymała silne wsparcie a świat patrzy z szacunkiem na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią! Podziękowania również dla pracujących nad bezpieczeństwem MON i MSWiA. Szczególne dla operatorów i funkcjonariuszy działających w ciszy" - napisał na Twitterze Dworczyk.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie