Rosyjski dron wleciał nad Polskę? Siły Powietrzne Ukrainy: agresor narusza przestrzeń nad NATO

Polska
Rosyjski dron wleciał nad Polskę? Siły Powietrzne Ukrainy: agresor narusza przestrzeń nad NATO
Wikimedia Commons, zdj. ilustracyjne
Taki dron mógł znaleźć się nad Polską. Zdjęcie z 2013 roku

Jak ustaliły ukraińskie siły powietrzne, rosyjski dron typu "Forpost" znalazł się w polskiej przestrzeni powietrznej. Maszyna fotografowała zniszczony poligon koło Lwowa, a nad naszym krajem leciała przez chwilę. Następnie dron wrócił nad Ukrainę, gdzie został zestrzelony. - To informacja medialna, której nie potwierdzają służby wojskowe - przekazał szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Jak podały siły powietrzne Ukrainy na Telegramie, rosyjski dron typu "Forpost" fotografował najpewniej jednostkę wojskową w Jaworowie nieopodal Lwowa, by agresorzy dowiedzieli się o skali jego zniszczeń. Do ataku na to miejsce doszło w niedzielę.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Media: USA poinformowały sojuszników o możliwym wsparciu Rosji przez Chiny

 

"Następnie wleciał do Polski, wrócił w ukraiński obszar powietrzny i został zestrzelony przez naszą obronę przeciwlotniczą" - dodały wojska.

 

Ukraińskie wojsko: Rosja prowokuje bez wahania, wlatuje w przestrzeń państw NATO

Ukraińcy szukają szczątków maszyny. Przekazali też, że mają informacje o zestrzeleniu w Rumunii innego bezzałogowego statku powietrznego Orlan-10, również należącego do Rosjan.

 

ZOBACZ: Ambasadorowie państw członkowskich przy UE zatwierdzili czwarty pakiet sankcji wobec Rosji

 

"Okupanci kontynuują swoje prowokacyjne działania bez wahania, wlatując w przestrzeń powietrzną państw członkowskich NATO" - stwierdzili.

 

O komunikat armii Ukrainy został zapytany we wtorek szef kancelarii premiera RP Michał Dworczyk. - To informacja medialna, której nie potwierdzają służby wojskowe. Poruszamy się w przestrzeni medialnej - odparł.

wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie