Wojna Rosja-Ukraina. Pacjentka ostrzelanego szpitala położniczego w Mariupolu urodziła dziecko

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. Pacjentka ostrzelanego szpitala położniczego w Mariupolu urodziła dziecko
AP/Associated Press/East News
Matka i dziecko czują się dobrze, jednak Marianna przekazała rodzinie, że w Mariupolu jest bardzo zimno, a ostrzał się nie kończy

Marianna, jedna z pacjentek ostrzelanego przez rosyjskie wojska szpitala położniczego w Mariupolu na wschodzie Ukrainy, urodziła zdrową dziewczynkę w czwartek wieczorem - poinformowała na Twitterze dziennikarka portalu Suspilne Olha Tokariuk, która kontaktowała się z rodziną kobiety.

Matka i dziecko czują się dobrze, jednak Marianna przekazała rodzinie, że w Mariupolu jest bardzo zimno, a ostrzał się nie kończy.

 

ZOBACZ: Josep Borrell: KE chce przeznaczyć kolejne 500 mln euro na militarne wsparcie Ukrainy

 

W środę Rosjanie ostrzelali szpital położniczy w Mariupolu. Rada miejska poinformowała, że budynek został całkowicie zniszczony. Wkrótce po ataku ambasada Rosji w Wielkiej Brytanii napisała na Twitterze i na Facebooku, że obiekt nie funkcjonował jako szpital, ale był wykorzystywany w celach wojskowych. Oba wpisy zostały usunięte przez administratorów mediów społecznościowych.

 

 

Marianna to jasnowłosa kobieta z dużym ciążowym brzuchem sfotografowana przez agencję Associated Press w trakcie ewakuacji z budynku szpitala.

aml/ml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie