Wojna Rosja-Ukraina. Media informują wybuchach w Łucku i Iwano-Frankiwsku na zachodzie kraju

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. Media informują wybuchach w Łucku i Iwano-Frankiwsku na zachodzie kraju
PAP/EPA/VASYL ZHLOBSKY
Rosyjski myśliwiec

Przeprowadzony w godzinach rannych rosyjski atak lotniczy w Iwano-Frankowsku, na zachodzie Ukrainy, był wymierzony w lotnisko – poinformował w piątek mer miasta Rusłan Marcinkiw. Również władze Łucka w obwodzie wołyńskim poinformowały o ataku na lotnisko pod miastem.

Portal Hromadske podaje, że w Łucku i Dnieprze są to pierwsze ataki od początku rosyjskiej agresji. Piątek jest 16. dniem ataku Rosji na Ukrainę.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Szesnasty dzień rosyjskiej inwazji. Relacja na żywo. Najnowsze informacje

 

W Łucku w obwodzie wołyńskim w wyniku ataków nie działają dwie kotłownie – podała agencja UNIAN.

Władze: zginęli dwaj wojskowi

Dwie osoby zginęły a sześć zostało rannych w piątkowym ataku bombowym sił rosyjskich na lotnisko w pobliżu Łucka w obwodzie wołyńskim – poinformował szef władz obwodowych Jurij Pohulajko.

 

"Bomby były wymierzone w lotniska"

"Wybuchy miały miejsce na lotnisku. Zachowujcie spokój" – zaapelował mer Iwano-Frankiwska Rusłan Marcinkiw. Władze próbują ustalić, dlaczego nie zadziałał system ostrzegania przed atakami lotniczymi.

 

 

Atak na lotnisko pod Łuckiem potwierdził mer tego miasta Ihor Poliszczuk i władze obwodu wołyńskiego. Podano, że na chwilę obecną nie ma informacji o ofiarach; trwa gaszenie pożaru.

 

W związku z wybuchami czasowo wstrzymano pracę dwóch kotłowni w Łucku.

 

 

Służba ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowała, jak dotąd, o jednej ofierze śmiertelnej w Dniprze. W ataku lotniczym, ok. godz. 05.10 czasu polskiego zrzucono trzy bomby.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie