Wojna w Ukrainie. W obwodzie mikołajowskim Rosjanie zajęli szkołę i zastrzelili jej dyrektora

Świat
Wojna w Ukrainie. W obwodzie mikołajowskim Rosjanie zajęli szkołę i zastrzelili jej dyrektora
PAP/Ukraineincrisis
przechwycony przez Ukrainców rosyjski sprzęt wojskowy w obwodzie mikołajowskim

Próby rosyjskiego natarcia bezpośrednio na miasto Mikołajów na południu Ukrainy zostały odparte - oświadczył w piątek doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Ołeksij Arestowycz. Rosjanie zajęli jedną ze szkół w obwodzie i zastrzelili jej dyrektora - przekazał szef władz obwodu mikołajowskiego Witalij Kim.

"Wychodząc z Basztanki, kolumna wjechała do tej miejscowości, wdarła się do szkoły, opanowała ją i rozstrzelano dyrektora" - przekazał Kim na Telegramie.

 

W nagraniu opublikowanym wcześniej w piątek w mediach społecznościowych powiedział, że w pewnych częściach Mikołajowa trwają walki.

 

- Nie denerwujmy się - zaapelował.

 

 

Poruszające nagranie z Borodzianki

Każdego dnia władze Ukrainy informują o kolejnych bombardowaniach, których celem są obiekty cywilne, w tym bloki mieszkalne i domy. Zdjęcia docierające z Ukrainy pokazują niewyobrażalną skalę zniszczeń w wyniku rosyjskiego bombardowania. 

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Poruszające wideo z Borodzianki niedaleko Kijowa

 

Celem rosyjskich bomb stała się także Borodzianka w obwodzie kijowskim. Nagranie z drona pokazuje miasto w ruinie - płonące bloki, które nadają się do wyburzenia, zrównane z ziemią domy, spalone samochody na ulicach.

 

 

Świadkowie relacjonowali Reuterowi, że Rosjanie strzelali do budynków, w tym zniszczonych wcześniej sklepów z czołgów i transporterów opancerzonych.  an / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie