Wojna na Ukrainie. Konwój rosyjskich pojazdów wojskowych pod Kijowem. Ma długość 27 km

Świat
Wojna na Ukrainie. Konwój rosyjskich pojazdów wojskowych pod Kijowem. Ma długość 27 km
PAP/PA/MAXAR TECHNOLOGIES
Konwój rosyjskich pojazdów wojskowych pod Kijowem

Zdjęcia satelitarne amerykańskiej firmy Maxar Technologies zrobione w poniedziałek wieczorem pokazują, że konwój rosyjskich pojazdów wojskowych rozciąga się pod Kijowem na długości ponad 27 km wzdłuż wschodniej części lotniska Kijów-Hostomel im. Antonowa.

Jest to międzynarodowe lotnisko specjalizujące się w obsłudze samolotów cargo.

 

Według firmy Maxar konwój kierujący się w stronę Kijowa składa się z setek pojazdów opancerzonych, czołgów, cystern z paliwem, bojowych wozów piechoty i artylerii samobieżnej.

 

Konwój rosyjskich pojazdów wojskowych pod Kijowem
Konwój rosyjskich pojazdów wojskowych pod Kijowem

Rosyjskie straty 

Rosyjska armia przez cztery pierwsze dni inwazji na Ukrainę straciła m.in. 191 czołgów, 29 samolotów, 29 śmigłowców, trzy bezzałogowe statki powietrzne i pięć systemów obrony przeciwlotniczej - poinformowała w poniedziałek rano na Facebooku wiceminister obrony Ukrainy Anna Malar. Straty w ludziach po stronie rosyjskiej wyniosły 5300 osób.

 

Ponadto z zestawienia opublikowanego przez Malar wynika, że w ciągu czterech dni konfliktu agresor stracił 816 bojowych wozów opancerzonych, 291 pojazdów wojskowych, 60 cystern, dwie jednostki pływające, 74 działa, jeden system kierowanych rakiet ziemia–powietrze Buk oraz 21 wyrzutni rakietowych Grad.

 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. Wielka Brytania rozszerza sankcje na Rosję

 

"Dane mają charakter orientacyjny i być może zostaną doprecyzowane, ponieważ niezwykle trudno jest je uzyskać po bitwie. Dowódcy skupiają się przede wszystkim na walce" - zastrzegła wiceszefowa resortu obrony.

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie