Grupa Polsat Plus i Fundacja Polsat razem dla dzieci z Ukrainy. Przekażą 5 mln złotych

Polska
Grupa Polsat Plus i Fundacja Polsat razem dla dzieci z Ukrainy. Przekażą 5 mln złotych
PAP/Łukasz Gągulski
Ukraińscy uchodźcy ze Lwowa

Do pomocy najmłodszym ofiarom wojny włączają się spółki z Grupy Zygmunta Solorza i rozpoczynają akcję pomocy dla dzieci Ukrainy. Do inicjatywy "Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy" włączają się: Telewizja Polsat, sieć Plus, platforma Polsat Box, Netia oraz ZE PAK i w sumie na start przekażą 5 milionów złotych w ramach zbiórki, którą będzie prowadziła Fundacja Polsat.

Działania wojenne na Ukrainie stanowią bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia kilku milionów dzieci w tym kraju. Potrzeby małych obywateli Ukrainy i ich opiekunów cały czas są ogromne i będą najprawdopodobniej rosły. Dziś kluczowym priorytetem są m.in. czysta woda, ciepłe posiłki, ubrania, koce oraz artykuły higieniczne i podstawowe środki medyczne. Konieczne staje się też zapewnienie dzieciom m.in. bezpiecznych schronień, a na dalszym etapie - organizowanie wsparcia psychologicznego, udostępnienie opieki pediatrycznej czy uruchamianie zajęć opiekuńczo-wychowawczych. To wszystko wymaga ogromnego zaplecza finansowego.

 

Fundacja Polsat od początku swojej działalności stara się docierać z pomocą tam, gdzie jej najbardziej brakuje. Dlatego w aktualnej sytuacji postanowiła uruchomić dedykowane konto, umożliwiając w ten sposób szansę na wsparcie finansowe wszystkim osobom chętnym do niesienia pomocy.

 

Na start konto zostało zasilone przez spółki z Grupy Zygmunta Solorza. Telewizja Polsat, sieć Plus, platforma Polsat Box, Netia oraz ZE PAK przekazują 5 milionów złotych na pomoc dla ukraińskich dzieci. Konto jest ogólnodostępne i może je zasilić każdy.

Środki można wpłacać na rachunek o numerze: 96 1140 0039 0000 4504 9100 2004 z dopiskiem "Dzieciom Ukrainy".

 

Inne formy pomocy:

BLIK pod numer 885 219 256.

 

Sprawdź też: Fundacja Polsat

 

Z całego serca dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę!

red/ / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie