Poznań. Policja odzyskała jeden z samochodów skradzionych b. prezes Warty Poznań

Polska
Poznań. Policja odzyskała jeden z samochodów skradzionych b. prezes Warty Poznań
Wielkopolska Policja
Na zdjęciu Porsche pani Łukomskiej-Pyżalskiej. Co prawda w częściach, ale nie brakuje ani jednej śrubki - przekazał rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, który opublikował fotografię

Policjanci odzyskali jeden z dwóch luksusowych samochodów, skradzionych wielkopolskiej przedsiębiorczyni, b. prezes klubu piłkarskiego Warta Poznań Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej. Zatrzymane zostały cztery osoby.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak poinformował, że funkcjonariusze zatrzymali w poniedziałek rano prawdopodobnych sprawców kradzieży z garażu posesji w Czapurach dwóch luksusowych aut: porsche cayenne i mercedesa klasy G. Do kradzieży doszło 11 lutego.

Zatrzymani byli wcześniej karani i notowani

- W sumie zatrzymane mamy cztery osoby, mieszkańców Dolnego Śląska i woj. lubuskiego. Osoby te są karane i notowane za przestępstwa kryminalne, w tym za kradzieże luksusowych samochodów. Wcześniej ukradli min. audi Q8 z Mosiny i mercedesa S ze Śremu - podał rzecznik.

 

 

Borowiak dodał, że w dziupli na terenie woj. lubuskiego odnaleziono skradzione porsche. Auto zostało rozmontowane, rzecznik podkreślił jednak, że zabezpieczono wszystkie części pojazdu. Na razie nie wiadomo, co się stało z drugim skradzionym samochodem.

 

ZOBACZ: Groźba wojny Rosji z Ukrainą. Doradca prezydenta USA: Putin planuje skrajnie brutalną inwazję

 

Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań. Po kradzieży aut ich właścicielka zaoferowała za pomoc w odzyskaniu pojazdów 250 tys. zł nagrody.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie