Poznań. Zamknęli zoo. Z powodu zniszczeń po wichurze

Polska
Poznań. Zamknęli zoo. Z powodu zniszczeń po wichurze
Facebook.com/Zoo Poznań Official Site
"Połamane drzewa, uszkodzone płoty i ogrodzenia - w tym świeżo remontowane i budowane. Bardzo ucierpieliśmy" - podało poznańskie zoo.

Żadne zwierzę nie ucierpiało podczas wichury w Nowym Zoo w Poznaniu. Jednak placówka będzie zamknięta w poniedziałek i wtorek. Trwa usuwanie szkód spowodowanych w sobotę przez silny wiatr. Są to głównie "połamane drzewa, uszkodzone płoty i ogrodzenia".

Dyrekcja ogrodu zoologicznego zdecydowała w sobotę o zamknięciu zoo dla zwiedzających na dwa dni - poniedziałek i wtorek. "Mamy nadzieję, że do poniedziałku uporamy się ze skutkami wichury i zniszczeniami" – poinformował ogród zoologiczny.

Zniszczenia bardziej poważne

W niedzielę jednak zoo przyznało, że zniszczenia spowodowane silnym wiatrem są poważniejsze, niż pierwotnie szacowano.

 

"Dziś wreszcie możemy bezpiecznie oszacować ogrom strat, które poniosło Nowe Zoo w trakcie wichury. Połamane drzewa, uszkodzone płoty i ogrodzenia - w tym świeżo remontowane i budowane" - pisze w placówka.

 

ZOBACZ: Orkan Eunice zatrzymał pociągi. Odwołane i opóźnione składy, komunikacja zastępcza

 

"Bardzo ucierpieliśmy. Najważniejsza informacja: wszystkie zwierzęta czują się dobrze i były właściwie zabezpieczone" - podał ogród zoologiczny.

Urokliwy teren przekleństwem

"Nasz urokliwy leśny teren okazał się być tym razem przekleństwem: podziało się u nas to, co w wielu innych miejscach w całym kraju" - dodała placówka.

 

ZOBACZ: Orkan Eunice. 20 tys. zdarzeń i 180 tys. zgłoszeń w związku z silnym wiatrem. Cztery ofiary

 

Zoo podało, że trwają intensywne prace leśników i pracowników technicznych, którzy usuwają zniszczenia. Wciąż nie wiadomo, z jakimi kosztami wiązać się będą prace naprawcze.

 

hlk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie