Radom. Pobity trzylatek w szpitalu. Dziecko jest w stanie krytycznym

Polska
Radom. Pobity trzylatek w szpitalu. Dziecko jest w stanie krytycznym
Zdj. ilustracyjne/Polsat News

Trzyletnie dziecko, które pobite trafiło do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, przeszło operację i jego stan nadal określany jest jako krytyczny - przekazała w czwartek rzeczniczka szpitala Karolina Gajewska. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby.

Jak informowała wcześniej policja w Kozienicach, we wtorek rano dyżurny miejscowej policji otrzymał zgłoszenie od pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że z mieszkania w jednej z gmin na terenie pow. kozienickiego zostało zabrane przez pogotowie ratunkowe trzyletnie dziecko z obrażeniami ciała spowodowanymi najprawdopodobniej stosowaniem przemocy.

 

ZOBACZ: Złotów. Zabójstwo 1,5 miesięcznego dziecka. Areszt dla matki i jej partnera

 

Trzylatek z zatrzymaniem krążenia i urazem głowy trafił na oddział neurochirurgii szpitala, gdzie został poddany operacji usunięcia krwiaka. Stan dziecka jest określany jako krytyczny. Obecnie chłopiec przebywa na Oddziale Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu.

Dwie osoby zatrzymane

W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby. - Funkcjonariusze z Kozienic do sprawy zatrzymali dwie osoby. Zgromadzony w tej sprawie materiał przekazany został do Prokuratury Rejonowej w Kozienicach, która prowadzi czynności w tej sprawie - poinformowała rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska.

 

ZOBACZ: Dwa lata chodziła z zaszytą chustą w brzuchu. "Jeszcze trochę i mogłam nie dożyć nawet dnia"

 

Według nieoficjalnych informacji jednym z zatrzymanych jest ojciec dziecka. Na razie nie wiadomo, czy druga osoba zatrzymana przez policję, to inny członek rodziny trzylatka. Śledczy na razie nie chcą ujawniać żadnych szczegółów.

 

Policja poinformowała, że rodzina nie była objęta procedurą Niebieskiej Karty. - Jedyna interwencja policji pod tym adresem, która miała miejsce około pół roku temu, nie miała związku z przemocą w rodzinie - powiedziała Kucharska.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie