Niemcy. Trzy ofiary śmiertelne huraganu. Jeden mężczyzna spadł z dachu

Świat
Niemcy. Trzy ofiary śmiertelne huraganu. Jeden mężczyzna spadł z dachu
DPA/Associated Press/East News
Ochotniczej Straży Pożarnej Kiel-Russee, wyciąga powalone drzewo przez podmuchy wiatru w Kilonii

Huragan uderzył w Niemcy z największą siłą w nocy z piątku na sobotę, w wyniku czego śmierć poniosły trzy osoby – poinformowały miejscowe służby. Według meteorologów pogoda może jeszcze się pogorszyć.

Śmiertelne ofiary to dwóch kierowców i mężczyzna, który chciał w nocy naprawić uszkodzony przez wichurę dach. Na sobotę wieczór służby pogodowe zapowiadają jeszcze mocniejsze powiewy.

 

ZOBACZ: Silny wiatr w Polsce. Drzewa spadły na samochody. Zginęły dwie osoby

 

Według lokalnych władz sztorm na Morzu Północnym zmył prawie 90 procent plaż z fryzyjskiej wyspy Wangerooge. - Na odcinku jednego kilometra prawie nie ma już piasku – powiedział burmistrz wyspy Wangerooge, Marcel Fangohr. Wydmy, chroniące strefę wody pitnej, straciły swoje umocnienia, a naprawa tych szkód zajmie co najmniej sześć tygodni – informuje "Tagesspiegel".

Podczas wichury spadł z dachu

W sobotę pogoda może być jeszcze gorsza. Niemiecka Służba Pogodowa (DWD) przewiduje, że niebezpieczne podmuchy wiatru rozwiną swoją pełną moc dopiero w sobotę w nocy.

 

ZOBACZ: Orkan Eunice. 6,4 tys. zgłoszeń związanych z silnym wiatrem do godz. 9:00. Dwie ofiary śmiertelne

 

Jak poinformowała w sobotę rano policja, w gminie Wurster Nordseekueste (Dolna Saksonia) zmarł mężczyzna, który podczas wichury spadł z dachu.68-latek, który próbował w nocy naprawić uszkodzony dach stajni, spadł z wysokości prawie dziesięciu metrów.

Kierowca wjechał w drzewo

W piątek wieczorem w okolicy Altenberge (Nadrenia Północna-Westfalia) zginął 56-letni kierowca, gdy jego samochód uderzył w drzewo leżące na drodze. Mniej więcej w tym samym czasie w pobliskim Saerbeck zginął inny kierowca. 33-latek zginął prawdopodobnie w wyniku przewrócenia jego samochodu przez silny podmuch wiatru – podała straż pożarna.

 

ZOBACZ: Wichury nad Polską. Rządowe Centrum Bezpieczeństwo rozsyła ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

 

W tym tygodniu, podczas poprzedniego uderzenia huraganu, co najmniej trzech kierowców w Dolnej Saksonii i Saksonii-Anhalt zginęło w wypadkach związanych z pogodą: dwóch zginęło przez przewracające się drzewa, a trzeci zginął, gdy przyczepa jego pojazdu została zwiana na przeciwny pas, co spowodowało tragiczny w skutkach wypadek - przypomina "Tagesspiegel".

 

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie