USA. Sześciolatka uwięziona w komórce pod schodami. Zniknęła prawie trzy lata temu

Świat
USA. Sześciolatka uwięziona w komórce pod schodami. Zniknęła prawie trzy lata temu
Saugerties Police
W tym miejscu przetrzymywano 6-latkę

Sześcioletnia Paislee Shultis, której zaginięcie zgłoszono w 2019 roku, została odnaleziona w Saugerties w hrabstwie Ulster. Dziewczynkę odnaleziono w zamaskowanym pomieszczeniu pod schodami. Mężczyzn obwinianych o jej uwięzienie zatrzymały służby, lecz zwolniono ich za kaucją. Policja nie wyklucza kolejnych aresztowań w tej sprawie.

Policja otrzymała informację o przetrzymywaniu dziewczynki w jednym z domów. W poniedziałek funkcjonariusze uzyskali nakaz przeszukania budynku.

 

"Paislee Shultis została zgłoszona jako zaginiona w Cayuga Heights w lipcu 2019 roku po tym, kiedy nie będący prawnymi opiekunami dziecka, Kimberly Cooper i Kirk Shultis Jr, rzekomo ją uprowadzili" – relacjonowała NBC.

 

ZOBACZ: Śląskie. Przedłużony areszt dla podejrzanego o zabójstwo 11-letniego chłopca

 

Jak dodała telewizja, kiedy policja stanowa przybyła do domu w poniedziałek wieczorem, jego właściciel zaprzeczył jakoby cokolwiek wiedział na temat miejsca pobytu 6-latki. Po ponad godzinie poszukiwań, Paislee została ona znaleziona w zamaskowanym prowizorycznym pomieszczeniu pod schodami prowadzącymi do piwnicy domu.

Mieli ukryć dziecko pod schodami, zwolniono ich za kaucją

Amerykańskie media podają, że Cooper i Shultis Jr. ukrywali się w tym samym miejscu. "Paislee przewieziono do szpitala, gdzie stwierdzono, że jej stan zdrowia jest dobry. Została później stamtąd wypisana i połączona ze starszą siostrą" - podała NBS.

 

Cooper, Shultis Jr., a także jego ojciec, Kirk Shultis senior, zostali aresztowani. Całą trójkę zatrzymano pod zarzutem ingerencji w opiekę nad dzieckiem i zagrożenia dobru dziewczynki.

 

ZOBACZ: Meksyk. Migranci zaszyli sobie usta. Chcą dostać się do Stanów Zjednoczonych

 

Obu mężczyzn zwolniono za kaucją. Otrzymali nakaz trzymania się z dala od dziewczynki. Nie jest jasne, czy przyznali się do winy. Policja w Saugerties przewiduje dodatkowe aresztowania.

 

"Biologiczny ojciec dziewczynki (…) również zaprzeczył jakoby cokolwiek wiedział o miejscu jej pobytu. Powiedział, że nie widział jej od 2019 roku, kiedy, jak twierdzi, Cooper uciekła z jego córką do Pensylwanii" - poinformowała NBC.

wka/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie