Mata zapowiedział walkę o depenalizację marihuany. "Cała Polska jest w niej zakochana"

Kultura
Mata zapowiedział walkę o depenalizację marihuany. "Cała Polska jest w niej zakochana"
YouTube.com/Empik
Mata podczas gali Bestsellery Empiku

- Chciałem poprosić wszystkich moich fanów i fanów wolnej muzyki, żeby przyłączyli się do walki o depenalizację marihuany w Polsce - zaapelował Mata podczas gali rozdania nagród Bestsellery Empiku 2021. Raper kilka tygodni temu został zatrzymany przez policję za posiadanie marihuany.

W czasie gali rozdania nagród Bestseller Empiku 2021 raper Mata odebrał statuetkę w kategorii rap & hip-hop za album "Młody Matczak". W swoim krótkim przemówieniu wrócił do wydarzeń z końca stycznia. 

 

- Zostałem złapany za posiadanie marihuany. Wiele osób uważa, że była to akcja promocyjna. Chciałem to zdementować. Po prostu byłem w pracy, był ciężki dzień. Skończyłem pracę, chcieliśmy pograć z kolegami w piłkę i się trochę wyluzować. Wtedy złapali nas panowie policjanci - mówił Mata. 

 

ZOBACZ: Nieoficjalnie. Raper "Mata" zatrzymany przez policję za posiadanie narkotyków

 

Po chwili dodał, że "cała Polska jest zakochana w marihuanie". 

- W związku z tą sytuacją chcę nagłośnić temat marihuany w Polsce i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku, ponieważ uważam, że jest ważny szczególnie w naszej społeczności artystycznej. Jest od wielu lat inspiracją dla muzyków - mówił.

- Chciałem poprosić wszystkich moich fanów i fanów wolnej muzyki, żeby przyłączyli się do walki o depenalizację marihuany w Polsce - zakończył artysta. 

Mata usłyszał zarzuty

Mata został zatrzymany razem z kolegą 27 stycznia po godz. 23 na ul. Okolskiej. - Na widok nieoznakowanego patrolu młodzi mężczyźni przyspieszyli, zaczęli się oddalać. W czasie wylegitymowania mężczyźni dobrowolnie wyjęli z kurtek woreczki z zapięciem strunowym z zawartością brunatno-zielonego suszu o woni zbliżonej do marihuany. Zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych - informowała wtedy Interię mł. asp. Iwona Kijowska.

 

Mata oraz jego kolega usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków i zostali zwolnieni do domu.an/Interia Wydarzenia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie