Nieoficjalnie. Raper "Mata" zatrzymany przez policję za posiadanie narkotyków

Kultura
Nieoficjalnie. Raper "Mata" zatrzymany przez policję za posiadanie narkotyków
Kacper Kolenda/REPORTER
W piątek raper może usłyszeć zarzuty

Popularny raper "Mata" zatrzymany za posiadanie narkotyków - informuje nieoficjalnie RMF FM. Do zdarzenia miało dojść w czwartek przed północą w Warszawie.

- W czwartek po godz. 23 na ul. Okolskiej w Warszawie zostało zatrzymanych dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok nieoznakowanego patrolu przyspieszyli, zaczęli się oddalać. W czasie wylegitymowania mężczyźni dobrowolnie wyjęli z kurtek woreczki z zapięciem strunowym z zawartością brunatno-zielonego suszu o woni zbliżonej do marihuany. Zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Dziś zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty, a po czynnościach prawdopodobnie zwolnieni do domu - przekazała Interii mł. asp. Iwona Kijowska.

Za nielegalne posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Raper "Mata" zatrzymany. "1,5 grama narkotyku"

U "Maty" policjanci mieli zabezpieczyć 1,5 grama narkotyku, a u drugiego z zatrzymanych 24-latka pół grama - podało RMF FM.

 

ZOBACZ: Prof. Marcin Matczak: dostałem telefon z numeru CBA, że mój syn nie żyje. Michałowi nic nie jest

 

Interia kontaktowała się z ojcem popularnego rapera prof. Marcinem Matczakiem, który odmówił komentarza. 

 

We czwartek prof. Matczak informował na Twitterze, że dostał telefon z numeru 800 808 808 - to infolinia CBA - z informacją, że jego syn nie żyje. "Oczywiście Michałowi nic nie jest" - zapewnił.

Kim jest raper "Mata"

"Mata" to raper, autor tekstów, który zasłynął utworem "Patointeligencja". Piosenka opowiada o dzieciach i młodzieży z tzw. dobrych domów, które zażywają narkotyki, nadużywają alkoholu, czy mają emocjonalne problemy. Utwór był szeroko dyskutowany w mediach. 

 

Obie płyty wydane przez Matę osiągnęły status diamentowych. W 2021 roku raper został nagrodzony Fryderykiem w kategorii "debiut roku".

 

 

ml / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie