Holandia. Minister zdrowia: stopniowo znosimy prawie wszystkie ograniczenia epidemiczne

Świat
Holandia. Minister zdrowia: stopniowo znosimy prawie wszystkie ograniczenia epidemiczne
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
Od przyszłego wtorku obowiązek noszenia maseczek w Holandii zostanie ograniczony do pojazdów transportu publicznego, w tym samolotów

Minister zdrowia Holandii Ernst Kuipers zapowiedział we wtorek stopniowe znoszenie praktycznie wszystkich ograniczeń, które wprowadzono z powodu pandemii COVID-19. Od piątku zostaną ponownie otwarte dyskoteki i kluby nocne, a godziny działania restauracji będą wydłużone.

Pandemia podzieliła naród

- Ryzykujemy, ale teraz wreszcie jest to możliwe – powiedział Kuipers. Informując o zniesieniu prawie wszystkich obostrzeń, szef resortu zdrowia zaznaczył, że pandemia podzieliła naród.

 

ZOBACZ: Koronawirus. WHO: nad Europę Wschodnią nadchodzi nowa fala zakażeń wariantem Omikron

 

- Koronawirus rzucił cień na nasze życie i straszliwie nas poróżnił, ale teraz jesteśmy już w innym miejscu – mówił mediom.

 

Od piątku restauracje będą mogły być czynne do godz. 1 w nocy, a nie do godz. 22 jak obecnie. Od tego dnia ponownie zaczną działać też dyskoteki i kluby nocne.

Holandia stopniowo znosi obostrzenia

Od przyszłego wtorku obowiązek noszenia maseczek w Holandii zostanie ograniczony do pojazdów transportu publicznego, w tym samolotów.

 

Od kolejnego piątku (25 lutego) całkowicie przestanie obowiązywać przepustka sanitarna. Nadal będzie można ją uzyskać, by móc swobodnie posługiwać się nią poza granicami kraju.

 

ZOBACZ: Holandia: Nauczycielka zwolniona z pracy. Nie chciała zrobić testu na koronawirusa

 

Jedynym nowym obostrzeniem, które wprowadzono, jest konieczność okazania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa podczas imprez masowych w zamkniętych przestrzeniach, w których bierze udział ponad 500 osób. Obowiązek ten nie będzie dotyczył festiwali i innych imprez plenerowych.

 

"Mam nadzieję, że to już ostatnia konferencja prasowa dotycząca wyłącznie koronawirusa" - powiedział minister. Zaraz jednak dodał, że nie może oczywiście dać stuprocentowej pewności.

nb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie