Poznań. Czworaczki urodziły się w poznańskiej klinice

Polska
Poznań. Czworaczki urodziły się w poznańskiej klinice
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
- Jeszcze ich nie widziałem, tylko rozmawiałem z żoną. Najważniejsze, że małżonka i dzieci czują się dobrze – powiedział ojciec dzieci

Czworaczki urodziły się w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Dzieci - trzy dziewczynki i chłopiec – urodziły się w stanie dobrym. W ubiegłym roku w Poznaniu na świat przyszły pięcioraczki.

- Dzieci przyszły na świat wczoraj, trzy dziewczynki i jeden chłopiec. Dzieci urodziły się w stanie dobrym – powiedziała w niedzielę Małgorzata Kolczyńska; rzeczniczka prasowa Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jak dodała, waga urodzeniowa dzieci wynosiła od 1245 do 1860 g.

 

Szczęśliwymi rodzicami jest para z Wilkowyi w Wielkopolsce. Ojciec dzieci powiedział lokalnym mediom, że spodziewał się trojaczków, "a tymczasem jedno dziecko mamy gratis".

Ojciec dzieci: jestem pozytywnie zszokowany 

- Jeszcze ich nie widziałem, tylko rozmawiałem z żoną. Najważniejsze, że małżonka i dzieci czują się dobrze – powiedział ojciec dzieci cytowany przez lokalny portal jarocinska.pl.

 

ZOBACZ: Gniezno. Pięcioraczki są w bardzo dobrej kondycji. Miasto zapewniło rodzinie wsparcie finansowe

 

- Żona jest bardzo dzielna. Jestem z niej bardzo dumny. Nie wiem co mam więcej powiedzieć. Jestem zszokowany, ale pozytywnie. Bardzo się cieszę, ale z tyłu głowy towarzyszą mi zmartwienia. Jak sobie poradzimy, ale teraz nie mamy już wyboru. Trzeba dać sobie radę – zaznaczył.

 

W styczniu ub. roku w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu urodziły się pięcioraczki; na świat przyszły wówczas cztery dziewczynki i chłopiec. Dzieci urodziły się w 29. tygodniu ciąży; w poród zaangażowanych było łącznie 30 pracowników szpitala. Waga urodzeniowa dzieci wynosiła od 680 do 1180 gramów.

nb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie