Lubelskie. Postrzelony 64-letni myśliwy zmarł w szpitalu. Prokuratura bada okoliczności

Polska
Lubelskie. Postrzelony 64-letni myśliwy zmarł w szpitalu. Prokuratura bada okoliczności
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News
Eugeniusz S. nieumyślnie postrzelił ze sztucera 64-letniego myśliwego

Eugeniusz S. jest podejrzany o postrzelenie 64-letniego myśliwego, który po dwóch dniach od zdarzenia zmarł w szpitalu. Mężczyzna przyznał się do winy. Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej prowadzi śledztwo w tej sprawie.

W w Rokitnie (pow. bialski) 13 listopada podczas polowania Eugeniusz S. nieumyślnie postrzelił ze sztucera 64-letniego myśliwego. Ciężko ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Eugeniusz S. został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

 

- Podejrzany przyznał się do dokonania zarzuconego mu przestępstwa i złożył obszerne wyjaśnienia. Z uwagi na dobro śledztwa brak podstaw do ujawniania ich treści - podała prokurator rejonowa w Białej Podlaskiej Edyta Winiarek.

 

ZOBACZ: Szwecja. Ciało znalezione w lesie należy do zaginionej Polki

 

Ranny mężczyzna zmarł dwa dni po zdarzeniu. Prokuratura powołała biegłego, który ma pomóc w ustaleniu przyczyny i mechanizmu zgonu. Jak dodała Winiarek, czynności podejmowane przez śledczych mają na celu m. in. ustalenie czy istnieje związek przyczynowo skutkowy pomiędzy działaniem podejrzanego a śmiercią 64-latka.

Trwa śledztwo 

- Śledztwo w przedmiotowej sprawie jest w fazie początkowej, a przyjęta kwalifikacja prawna czynu może ulec zmianie w związku ze śmiercią pokrzywdzonego - poinformowała Winiarek.

 

- Po skompletowaniu materiału zostanie podjęta decyzji w zakresie kwalifikacji prawnej zarzuconego podejrzanemu czynu i sposobu zakończenia śledztwa - powiedziała prokurator. Dodała, że wobec podejrzanego nie stosowano środków zapobiegawczych.

 

ZOBACZ: Zatrzymano 16 osób podejrzanych o przemyt i handel narkotykami; wśród nich jest trzech policjantów

 

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu grozi do 3 lat więzienia.

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie