Podkarpackie. Miał podpalić dom, ponieważ chciał zatrzeć ślady zabójstwa

Polska
Podkarpackie. Miał podpalić dom, ponieważ chciał zatrzeć ślady zabójstwa
Podkarpacka Policja
Mężczyźnie grozi dożywocie

Policjanci z Brzozowa na Podkarpaciu zatrzymali 24-latka, który podpalając dom w Trześniowie próbował zatrzeć ślady zabójstwa starszej kobiety, mieszkającej w tym budynku. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Jak poinformowała w sobotę podkarpacka policja, do pożaru domu doszło na początku lutego. Z płonącego budynku wyniesiono samotnie mieszkającą w nim 92-letnią kobietę. Niestety jej życia nie udało się uratować.

 

Ustalenia policjantów od początku wskazywały, że pożar budynku nie był nieszczęśliwym wypadkiem.

 

ZOBACZ: Wolsztyn. Myśliwy zginął podczas polowania. Broń wystrzeliła podczas rozładowywania

 

"Mundurowi skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie. Zostało przesłuchanych wielu świadków, weryfikowana była każda, nawet najdrobniejsza informacja, która mogła przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności pożaru. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że kobieta została zamordowana" – podała policja.

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Funkcjonariusze ustalili mężczyznę mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. W miniony czwartek policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. Śledczy stwierdzili, że mężczyzna tej samej nocy usiłował jeszcze włamać się do piwnicy innego domu w Trześniowie, został jednak spłoszony.

 

ZOBACZ: Wałbrzych. 13-latek zabił byłego konkubenta matki. Sąd: działał w obronie koniecznej

 

24-latek usłyszał kilka zarzutów, tym m.in. zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie. 

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie