"Sytuacja nieopanowana". Większość Polaków sceptycznie o walce z COVID-19

Polska
"Sytuacja nieopanowana". Większość Polaków sceptycznie o walce z COVID-19
PAP/Grzegorz Michałowski
Na zdjęciu: akcja szczepienia osób bezdomnych w Łodzi.

Polacy fatalnie oceniają działania rządu pod względem panowania nad koronawirusem. Z sondażu wynika, że niemal 77 proc. uważa sytuację w zakresie walki z pandemią COVID-19 za nieopanowaną - pisze w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".

"Dziennik Gazeta Prawna" opisał wyniki sondażu przeprowadzonego przez United Surveys na zlecenie gazety i RMF FM. Zadane respondentom pod koniec ubiegłego tygodnia pytanie nie uwzględniało więc ogłoszonego w środę przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego "początku końca pandemii".

 

ZOBACZ: Lek disulfiram chroni przed uszkodzeniem płuc wywołanym przez COVID-19. Nowe badanie

 

Ankietowanych zapytano o to jak oceniają sytuację w kraju w zakresie walki z pandemią COVID-19. Według 19,3 proc. sytuacja jest opanowana. Jednak przeciwnego zdania jest 76,6 proc. badanych.

"Po dwóch latach wszyscy mają dość"

"Nasz rozmówca z kręgów rządowych nie jest wcale zdziwiony tak krytycznymi wynikami" - zaznacza gazeta. "Po dwóch latach walki z pandemią wszyscy już mają dość. W Polsce jest i tak w miarę spokojnie, proszę zobaczyć, co się dzieje np. w Kanadzie, gdzie dochodzi do rozruchów na ulicach" - komentuje źródło gazety w rządzie.

 

ZOBACZ: "The New York Times": Johnson & Johnson przestał produkować szczepionkę przeciw COVID-19

 

Według rozmówcy "DGP" większym problemem jest to, że ludzie albo nie chcą się testować, albo robią to poza systemem, kupując testy na własną rękę i poddając się samoizolacji bez nadzoru służb sanitarnych. "Najpewniej mamy dziś powyżej 100 tys. przypadków dziennie" - ocenił.

 

Jak podaje gazeta, sondaż United Surveys wykonano 6 lutego na ogólnopolskiej próbie tysiąca pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

hlk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie