Mariusz Błaszczak: rząd przyjął uchwałę w sprawie pomocy dla Ukrainy

Polska
Mariusz Błaszczak: rząd przyjął uchwałę w sprawie pomocy dla Ukrainy
Twitter/Mariusz Błaszczak
O decyzji w sprawie wsparcia Ukrainy i deklaracji przekazania amunicji poinformował w poniedziałek szef BBN Paweł Soloch

Rząd przyjął uchwałę w sprawie pomocy Ukrainie; Polska przekaże jej amunicję i przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe "Piorun" - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

"Dobra wiadomość. Rada Ministrów przyjęła na mój wniosek uchwałę w sprawie pomocy Ukrainie. Przekażemy najnowocześniejszy polski sprzęt - przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe »Piorun« oraz amunicję" - napisał na Twitterze w nocy z wtorku na środę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

 

ZOBACZ: Mateusz Morawiecki: cały świat zachodni musi zjednoczyć się na rzecz niepodległości Ukrainy

 

Wcześniej, we wtorek, szef MON zapowiedział, że na jego wniosek, jeszcze tego dnia, Rada Ministrów przyjmie uchwałę w sprawie pomocy dla Ukrainy. "Przekażemy amunicję oraz przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe" - napisał wówczas Błaszczak na Twitterze.

 

Amunicja ma służyć obronie

O decyzji w sprawie wsparcia Ukrainy wobec zagrożenia ze strony Rosji i deklaracji przekazania kilkudziesięciu tysięcy sztuk amunicji poinformował w poniedziałek szef BBN Paweł Soloch. Jak powiedział, decyzję, podjętą "w ścisłym kontakcie z prezydentem" Andrzejem Dudą, finalizuje minister obrony. Podkreślał, że amunicja ma służyć obronie, a nie atakowi.

 

Premier Mateusz Morawiecki, który we wtorek składał wizytę w Kijowie - powiedział, że Polska chce przekazać Ukrainie kilkadziesiąt tysięcy sztuk amunicji, w tym artyleryjskiej, przenośne rakietowe zestawy przeciwlotnicze Grom, lekkie moździerze i drony rozpoznawcze.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie