Mazowieckie. Pijany woźnica wiózł 16 osób nieoświetloną bryczką

Polska
Mazowieckie. Pijany woźnica wiózł 16 osób nieoświetloną bryczką
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay
Woźnicy grozi kilka tysięcy grzywny

Policjanci z Łosic (woj. mazowieckie) otrzymali zgłoszenie o woźnicy, który porusza się po okolicznych drogach slalomem. Ponadto bryczka powadzona przez 62-latka była nieoświetlona. Okazało się, że woźnica miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Jak twierdził "wypił grzane wino i zabrał kilka osób na przejażdżkę".

Mężczyzna miał na głowę założoną latarkę-czołówkę, która zastępowa oświetlenie wozu. - Podobne latarki mieli też pasażerowie wozu, których było 16 - informuje asp. Nina Zaniewicz oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji  w Łosicach. 

 

Badanie wykazało u 62-latka 2,2 promila alkoholu. - W rozmowie z policjantami potwierdził, że pił grzane wino i wybrał się z kilkoma osobami na przejażdżkę - dodała policjantka. 

 

ZOBACZ: Sosnowiec. 64-latek zasłabł prowadząc samochód. Śmiertelnie potrącił 74-letnią kobietę

 

Pasażerowie bryczki musieli wrócić do domów pieszo. Konie wraz z wozem zostały przekazane pod opiekę odpowiednim służbom. 

 

- Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, pojazdem innym niż mechaniczny - przekazała asp. Zaniewicz. Grozi mu kilkutysięczna grzywna. 

dsk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie