Sosnowiec. 64-latek zasłabł prowadząc samochód. Śmiertelnie potrącił 74-letnią kobietę

Polska
Sosnowiec. 64-latek zasłabł prowadząc samochód. Śmiertelnie potrącił 74-letnią kobietę
Komenda Miejska Policji w Sosnowcu
Jadący osobową skodą mężczyzna najprawdopodobniej zasłabł, w wyniku czego jego auto zjechało na przeciwległy pas ruchu, uderzając w elementy infrastruktury drogowej.

Zasłabnięcie kierowcy było przypuszczalną przyczyną śmiertelnego wypadku, do którego doszło w poniedziałek na jednym ze skrzyżowań w Sosnowcu. Prowadzona przez 64-latka skoda zjechała na przejście dla pieszych i chodnik. W wyniku wypadku zginęła potrącona 74-latka. Po przewiezieniu do szpitala zmarł także kierowca samochodu.

Jak przekazała policja, do wypadku doszło po godzinie 9 rano, na skrzyżowaniu ulic Braci Mieroszewskich i Blachnickiego, w Sosnowcu.

Dwie ofiary śmiertelne wypadku w Sosnowcu

Jadący osobową skodą mężczyzna najprawdopodobniej zasłabł, w wyniku czego jego auto zjechało na przeciwległy pas ruchu, uderzając w elementy infrastruktury drogowej - podaje lokalna policja.

 

Samochód wjechał na przejście dla pieszych i chodnik, by ostatecznie zatrzymać się uderzając w słup sygnalizacji świetlnej. Potrącona przez samochód 74-letnia kobieta, pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, niestety zmarła - czytamy w komunikacie policji.

 

 

Na miejscu wypadku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora oraz biegły z zakresu ruchu drogowego.

 

"Zgromadzony materiał pozwoli odtworzyć dokładnie przebieg całego tragicznego zdarzenia. Kierujący skodą, zabrany z miejsca zdarzenia nieprzytomny, zmarł w szpitalu" - podała policja.

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie