Lubuskie. Chciał przepalić zawór EGR. Jechał 223 km/h na trasie S3

Polska
Lubuskie. Chciał przepalić zawór EGR. Jechał 223 km/h na trasie S3
Policja lubuska

Policjanci z gorzowskiej grupy Speed zatrzymali na trasie S3 kierowcę, który jechał skodą 223 km/h – o 103 więcej niż pozwalają przepisy. Tłumaczył, że chciał "przepalić zawór EGR" – poinformował we wtorek Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

24-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 zł.

 

- Warto zauważyć, że w warsztacie usługa czyszczenia odpowiedzialnego za recyrkulację spalin w silniku zaworu EGR kosztowałaby kilkaset zł – zaznaczył Jaroszewicz.

 

ZOBACZ: Pirat drogowy "Frog" uniewinniony za część wybryków. Wcześniej go skazano

 

Kierowcę pędzącego w kierunku Szczecina z prędkością ponad 220 km/h namierzyli w poniedziałek (31 stycznia br.) policjanci patrolujący S3 w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem. Chwilę po pomiarze kierowca skody został zatrzymany i ukarany mandatem, który przyjął.

 

WIDEO: Nagranie pędzącego pojazdu

 

Mniej wykroczeń na drogach

Po pierwszym miesiącu funkcjonowania nowego taryfikatora za wykroczenia drogowe w pow. gorzowskim widać wyraźny spadek liczby mandatów wystawianych za przekroczenie prędkości; w styczniu 2021 r. było ich 637, a w styczniu tego roku 477.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Nietrzeźwa 42-latka wjechała do rowu. Wiozła troje dzieci

 

- Choć wielu kierowców jeździ zdecydowanie wolniej, to są i tacy, którzy jeżdżą zdecydowanie za szybko w terenie zabudowanym i tracą prawo jazdy. Tutaj w porównaniu stycznia tego i zeszłego roku nie ma wielkich zmian, gdyż były to odpowiednio - 41 i 42 zatrzymane prawa jazdy – powiedział policjant. 

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie