Pirat drogowy "Frog" uniewinniony za część wybryków. Wcześniej go skazano

Polska
Pirat drogowy "Frog" uniewinniony za część wybryków. Wcześniej go skazano
Zdj. archiwalne, fot. Polsat News
"Frog" w 2020 roku. Sąd podjął decyzję w sprawie jego rajdów

Warszawski sąd prawomocnie uniewinnił Roberta N., znanego jako "Frog". Chodzi o rajdy, jakie urządzał na ulicach Warszawy oraz w okolicach Kielc. Wcześniej sąd I instancji częściowo uznał jego winę i wymierzył mu karę 2,5 roku bezwzględnego więzienia.

W lutym ubiegłego roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uniewinnił Roberta N. za przestępstwa związane z pirackim rajdem po Warszawie, jednak uznał go winnego tego, że sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym.

 

ZOBACZ: Katowice. Molestowanie seksualne nieletniej. Dwaj zakonnicy usłyszeli oskarżenie

 

Stało się to, gdy prowadził samochód w lutym 2014 r. pod Kielcami. Mężczyznę skazano na 2,5 roku bezwzględnego więzienia. Sąd orzekł także 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja szuka "Froga" w innej sprawie

Od wyroku wniesiono apelację, którą warszawski Sąd Okręgowy rozpoznał w ten wtorek. Jak poinformowała sekcja prasowa tego sądu, sąd zmienił orzeczenie I instancji w ten sposób, że uniewinnił Roberta N. również w tzw. "wątku kieleckim".

 

"W pozostałym zakresie wyrok utrzymano w mocy" - przekazano. Oznacza to, że w tej sprawie Robert N. jest prawomocnie niewinny.

 

"Frog" poszukiwany jest obecnie przez policję w związku z inną ze spraw - chodzi o prowadzenie samochodu mimo sądowego zakazu. W 2020 r. prawomocnie skazano go za to na 1,5 roku pozbawienia wolności.

wka/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie