Olsztyn. W zabagnionym terenie odnaleziono ciało. To prawdopodobnie zaginiony 67-latek

Polska
Olsztyn. W zabagnionym terenie odnaleziono ciało. To prawdopodobnie zaginiony 67-latek
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne

Na przedmieściach Olsztyna, w trudno dostępnym, zabagnionym terenie strażacy ochotnicy z Bartąga odnaleźli w sobotę ciało człowieka. Prawdopodobnie jest to mieszkaniec Olsztyna, który zaginął na początku stycznia - poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie poinformował, że w sobotę podczas akcji poszukiwawczej strażacy ochotnicy z Bartąga w zabagnionym, zarośniętym terenie na przedmieściach Olsztyna odnaleźli ciało człowieka.

 

Niestety stan zwłok nie pozwolił na ich identyfikację, jednak zachowany ubiór pozwala przypuszczać, że może to być 67-letni  mieszkaniec Olsztyna, który zaginął 8 stycznia.

 

ZOBACZ: Kalisz. Areszt wobec matki, która przyznała się do usiłowania zabójstwa 8-letniego syna

 

Dyżurny strażak poinformował także, że strażacy do poszukiwań używali drona, ale nie był w stanie powiedzieć, czy to dzięki temu urządzeniu odnaleziono zwłoki.

Poszukiwania zaginionego mężczyzny

Dzieci zaginionego od wielu dni na własna rękę prowadziły akcję poszukiwawczą, do której zapraszały znajomych, sąsiadów, mieszkańców miasta, którzy czuli się na siłach, by brać udział w poszukiwaniach.

 

W sobotę rano z przedmieść Olsztyna także wyruszyła grupa osób chcących pomóc odnaleźć zaginionego. Niezależne poszukiwania prowadziła także olsztyńska policja. Teraz policja i prokuratura zdecydują o dalszych czynnościach w tej sprawie.

 

ZOBACZ: Ełk: maszyna w fabryce wciągnęła 30-letniego pracownika, uratowali go strażacy

 

Od kilku tygodni trwają także poszukiwania 79-letniej Marii Kułakowskiej z Dobrego Miasta, która wyszła z domu 29 grudnia minionego roku i do tej pory nie wróciła. Poszukiwana jest także 65-letnia Krystyny Zalech z Zalbek w gminie Dywity, która zaginęła 15 stycznia - według policji, może ona przebywać na terenie Olsztyna. 

zma / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie