USA. Na krótko przed wizytą Bidena w Pittsburghu zawalił się most

Świat
USA. Na krótko przed wizytą Bidena w Pittsburghu zawalił się most
PAP/EPA/PITTSBURGH PUBLIC SAFETY HANDOUT

Prezydent USA Joe Biden odwiedzi w piątek Pittsburgh w stanie Pensylwania, gdzie weźmie udział w spotkaniu m.in. na temat infrastruktury. Na kilka godzin przed jego przyjazdem w mieście zawalił się most pokryty grubą warstwą śniegu.

Do wypadku doszło około godz. 7 czasu lokalnego (godz. 13 w Polsce) - przekazał serwis Axios. Według miejskich władz ds. bezpieczeństwa publicznego, w okolicy mostu wydziela się "silny zapach gazu"; mieszkańcom zalecono omijanie tego miejsca.

USA. W Pittsburghu zawalił się most

Burmistrz Pittsburgha Ed Gainey ocenił w związku z zawaleniem się mostu, że ustawa o infrastrukturze jest "bardziej potrzebna niż kiedykolwiek". - Dwupartyjna ustawa o infrastrukturze ma kluczowe znaczenie dla południowo-zachodniej Pensylwanii i Pittsburgha. Mamy mosty, którymi musimy się zająć - zaznaczył.

 

ZOBACZ: USA. Media: Rozmowa Biden-Zełenski "nie poszła dobrze". Biały Dom dementuje

 

- To jest bardzo ważne, żebyśmy dostali dofinansowanie i bardzo się cieszymy, że prezydent przybędzie dzisiaj - dodał burmistrz.

 

Podczas piątkowej wizyty Biden weźmie udział w Pittsburghu w spotkaniu na temat wzmacniania krajowych łańcuchów dostaw, ożywienia amerykańskiej produkcji i ustawy o infrastrukturze. Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki przekazała, że prezydent wie o zawaleniu się mostu i "będzie w kontakcie z miejscowymi urzędnikami w sprawie udzielenia dodatkowej pomocy".

nb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie