Warszawa. "Łowcy cieni" z CBŚP zatrzymali Australijczyka. Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Polska
Warszawa. "Łowcy cieni" z CBŚP zatrzymali Australijczyka. Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu
cbsp.policja.pl
W tym roku "łowcy cieni" CBŚP zatrzymali już 25 osób ściganych przez służby różnych państw.

"Łowcy cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali poszukiwanego czerwoną notą Interpolu 52-letniego obywatela Australii. Daniel A. był ścigany za oszustwa finansowe, w których straty oszacowano na 13 milionów dolarów.

Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz przekazała, że współpraca "Łowców cieni" CBŚP z AFP (Australian Federal Police) doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego czerwoną notą Interpolu 52-letniego Daniela A.

 

ZOBACZ: Wrocław. Straż graniczna zatrzymała oszusta poszukiwanego notą Interpolu

 

- Strona australijska przekazała informację, że poszukiwany mężczyzna najprawdopodobniej przyleci do Polski z Dubaju - tłumaczyła policjantka.

 

Wskazała, że australijscy policjanci nie dysponowali niestety żadnymi szczegółami. - Tymi zajęli się już policjanci z grupy tzw. łowców cieni z Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci ustalili, kiedy oraz na jakie polskie lotnisko ma przylecieć mężczyzna i przy wsparciu funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali 52-latka, który następnie został doprowadzony do właściwej prokuratury - zaznaczyła.

Oszustwo na 13 mln dolarów?

Podała, że działania zostały przeprowadzone przy współpracy oficera łącznikowego CBŚP przy Europolu.

 

ZOBACZ: Turcja. Oskarżany o torturowanie ludzi Emiratczyk szefem Interpolu

 

- 52-letni Daniel A., obywatel Australii na podstawie czerwonej noty Interpolu był poszukiwany zaledwie przez kilka dni, w związku z podejrzeniem popełnienia oszustw finansowych na terenie Australii, gdzie łączną sumę strat oszacowano na 13 mln dolarów - przekazała. Zgodnie z australijskim prawem tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 20 lat więzienia.

 

- W tym roku "łowcy cieni" CBŚP zatrzymali już 25 osób ściganych przez służby różnych państw - dodała.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie