"Diablo" Włodarczyk 1 lutego powinien stawić się do więzienia. Stara się o odroczenie kary

Polska
"Diablo" Włodarczyk 1 lutego powinien stawić się do więzienia. Stara się o odroczenie kary
Facebook/Krzysztof "Diablo" Włodarczyk
Diablo ma odsiedzieć 5 miesięcy więzienia

Sąd penitencjarny odrzucił wniosek Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego. 1 lutego bokser powinien się stawić w zakładzie karnym. Złożył jednak wniosek o odroczenie wykonania kary.

"Do Sądu Rejonowego dla Warszawy–Woli w Warszawie wpłynął wniosek o odroczenie wobec Krzysztofa W. Wykonania kary. Wniosek teraz oczekuje na nadanie biegu po zwrocie akt z Sądu Okręgowego w Warszawie" - poinformowała w środę sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

 

O sprawie informował również na Twitterze promotor boksera Andrzej Wasilewski. 

 

 

Chodzi o wyrok wolskiego sądu z 21 czerwca, kiedy za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych "Diablo" dostał wyrok 5 miesięcy więzienia.

 

"Skazany Krzysztof W. nie stawił się dobrowolnie do odbycia kary do zakładu karnego" - poinformowała sekcja prasowa. Dodała, że obrońca boksera złożył wniosek o udzielenie zgody na odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego, który jednak wydział penitencjarny warszawskiego sądu we wtorek odrzucił.

 

ZOBACZ: Parchowo. Czterech zatrzymanych za pobicie i zmuszenie dwóch osób do rozebrania się

 

"Postanowienie dla Diablo beznadziejne. Wydawałoby się, że spełnia wszystkie przesłanki, żeby obrączkę dostać" - skomentował na Twitterze promotor boksera Andrzej Wasilewski. Napisał też, że zgodnie z wyrokiem "diablo powinien 1 lutego stawić się w zakładzie karnym. Wniosek o odroczenie nie zwalnia go z tego obowiązku.

 

 

 

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie