Parchowo. Czterech zatrzymanych za pobicie i zmuszenie dwóch osób do rozebrania się

Polska
Parchowo. Czterech zatrzymanych za pobicie i zmuszenie dwóch osób do rozebrania się
Komenda Powiatowa Policji w Bytowie
Trzech mężczyzn zostało pobitych, a następnie grupa mężczyzn wymusiła na dwóch z nich zdjęcie całej odzieży. Sprawcy zostali zatrzymani.

Bytowska policja zatrzymała czterech mieszkańców gminy Parchowo w związku z pobiciem trzech mężczyzn, zmuszeniem dwóch z nich do rozebrania się i pozostawieniem ich w samej bieliźnie na śniegu - podał oficer prasowy KPP w Bytowie sierż. szt. Damian Chamier Gliszczyński.

Informację o incydencie policja bytowska otrzymała zgłoszenie w sobotę. Wynikało z niego, że dwóch mężczyzn w samej bieliźnie chodzi po polu w gminie Parchowo (woj. pomorskie).

Policja: Sprawcy pobili trzech mężczyzn i zmusili ich do rozebrania się

Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce interwencji, ustalili, że między grupą mężczyzn doszło do nieporozumienia finansowego. W wyniku tego czterech mężczyzn pobiło trzech mieszkańców powiatu kościerskiego i kartuskiego, a następnie dwóm dwudziestolatkom kazano się rozebrać do samej bielizny - podał sierż. szt. Chamier Gliszczyński.

 

ZOBACZ: Pszczyna: zwłoki znalezione w rzece. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości

 

Zaznaczył, że policja szybko zatrzymała podejrzewanych o dokonanie przestępstwa. To czterech mieszkańców gminy Parchowo w wieku 39, 34, 31 i 17 lat. - Mężczyźni trafili już do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie zostaną oni przesłuchani oraz najprawdopodobniej usłyszą zarzuty - powiedział sierż. szt. Chamier Gliszczyński.

 

Jak przypomina policja, za pobicie oraz stosowanie przemocy wobec osoby lub groźby w celu zmuszenia osoby do określonego zachowania grozi do 3 lat więzienia.

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie