Szymon Hołownia: ludzie są zmęczeni PiS-em, ale boją się powrotu Polski, która miała ich w nosie

Polska
Szymon Hołownia: ludzie są zmęczeni PiS-em, ale boją się powrotu Polski, która miała ich w nosie
Polsat News
Szymona Hołownia

- Okazanie szacunku tym, bez których tych wyborów nie wygramy, którzy już są zmęczeni PiS-em, ale boja się, że jeżeli odejdzie PiS, to wrócimy do Polski, która miała ich w nosie przed 2015 rokiem, to jest nasz obowiązek - powiedział Szymon Hołownia w "Gościu Wydarzeń". Lider Polski 2050 we wtorek odwiedził miejscowość Końskie.

- Zawsze mówiłem, że 500+ to dobry program. Szkoda tylko, że wartość tego 500 przypomina teraz nabywcze 350 zł - powiedział Szymon Hołownia, zapytany o rządowy program.

 

- Nie mogę doczekać się, żeby to pokolenie, które zobaczy XII wiek, wzięło się wreszcie za nas i wytłumaczyło nam, że dla nich robimy ten świat - mówił polityk, któremu niedawno urodziła druga córka.

Szymona Hołownia w Końskich

Lider Polski 2050 we wtorek odwiedził miejscowość Końskie w woj. świętokrzyskim.

 

"Dziś jestem w Końskich. Tak, w "tych" Końskich. Tu również głównym problemem mieszkańców jest galopująca drożyzna i paragony grozy. Ale nie tylko, za chwilę rozpocznie się konferencja prasowa, powiem więcej" - napisał na Twitterze Hołownia.

- Wreszcie poczułem, że jestem w swoim żywiole. Spotkanie się z żywym człowiekiem, który może mieć inne zdanie niż ty. Na tym polega polityka, na przekonywaniu nieprzekonanych - powiedział w "Gościu Wydarzeń" Szymon Hołownia.

 

- W Końskich jest dziś ta symboliczna polityczna stolica Polski. Tam Andrzej Duda inaugurował powrót kolei i to dobrze, że ta kolej tam jest. Ludzie są w stanie dojechać do pracy, do szkoły - dodał. 

 

WIDEO: Szymon Hołownia w "Gościu Wydarzeń"

 

Lider Polski 2050 spotkał się z mieszkańcami Końskich na targowisku. - Ludzie mówili mi, że w telewizji słyszą, że wszystko jest OK. Tymczasem chodzili na zakupy z 20 zł, teraz muszą wziąć 40 zł. Czy nie dałoby się czegoś z tym zrobić? Dziś autentycznie cieszyłem się, że mogę rozmawiać z ludźmi o innych poglądach - powiedział Hołownia.

 

- To były naprawdę dobre rozmowy. Wydaje mi się, że kilka osób zdołałem przekonać - dodał.

 

- Okazanie szacunku tym, bez których tych wyborów nie wygramy, którzy już są zmęczeni PiS-em, ale boją się, że jeżeli odejdzie PiS, to wrócimy do Polski, która miała ich w nosie przed 2015 rokiem, to jest nasz obowiązek - powiedział polityk.

"Polityka obsesyjnie koncentruje się sama na sobie"

- Dzisiaj polityka, którą obserwuję nawet po tej stronie sceny, obsesyjnie koncentruje się sama na sobie. Koncentruje się na technikach. (...) Jesteśmy na prostej drodze do politycznej impotencji - stwierdził lider Polski 2050. - Nie udzielam wiążącej odpowiedzi na pytanie o wspólną listę opozycji, czas na to będzie przed wyborami - dodał.

 

Stwierdził też, że "nie ma żadnej premii za to, że zjednoczona opozycja wystartuje na jednej liście, więc ja wybieram na razie mniej ryzykowne rozwiązanie".

 

- W naszej strategii zwycięstwa mówiłem o tym, jak ważne jest to, by zacząć gadać o czymś, a nie o kimś. Zaproponowaliśmy konferencję na 21 marca, będzie Lewica, będzie PSL - powiedział Hołownia.

 

Jak dodał, nie wie, czy na spotkaniu obecny będzie Donald Tusk. - Bardzo bym chciał, żeby przyszedł - stwierdził.

 

"Miłość o konsystencji smoły" - tak Hołownia określił relację Platformy Obywatelskiej w stosunku do Polski 2050. Stwierdził, że Donald Tusk "nie będzie dyktował nam warunków, ani ja jemu".

Hołownia jako premier

Zapytany o to, jakie decyzje podjąłby dziś jako premier, Hołownia wymienił: - Obniżyć VAT na stałe do 20 i 7 proc., zablokować Polski Ład, naprawić i wprowadzić za rok.

 

- My realizujemy naszą strategię, Tusk nie jest żadną moją obsesją - stwierdził Hołownia.

 

Lider Polski 2050 nie był obecny na wtorkowym spotkaniu u premiera w sprawie walki z pandemią. 

 

ZOBACZ: Konfederacja, Porozumienie, Lewica i Polska 2050 gotowe do spotkania z premierem ws. pandemii

 

- Tam się nic nie wydarzyło i nie żałuję, że mnie tam nie było. (...) Rząd po raz kolejny odsłuchał opozycję z pomysłów, a ustawę przedstawi za dzień, a może za dwa. Oni grają na przeczekanie. To niepoważne - powiedział Hołownia.

 

Polityk powiedział, że dla parlamentarzystów powinny zostać wprowadzone obowiązkowe szczepienia. - Jeżeli chcecie wymagać od ludzi, dajcie przykład - podsumował.

 

Więcej odcinków programu "Gościa Wydarzeń" znajdziesz pod tym linkiem.

an/pdb/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie